A második félidő derekáig tartotta a lépést a Haladás a Debrecennel a Soproni Liga 19. fordulójának nyitómeccsén, ám egy megpattanó lövéssel a bajnok szerzett vezetést. A Debrecen később egy kontrát is kihasznált, így sima 2-0 lett a vége.

Soproni Liga, 19. forduló:
Haladás - Debrecen 0-2 (0-0)
Szombathely, 4000 néző, v.: Sulyok
Gól: Czvitkovics (69.), Feczesin (75.)
Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Lengyel, Tóth P. - Nagy G. (Simon A., 79.), Simon Á., Molnár (Iszlai, 19.), Halmosi - Oross, Bogdanovic (Sipos, 79.)
DVSC: Poleksic - Bodnár, Mészáros, Mijadinoski, Laczkó - Szakály P. (Yannick, 67.), Ramos, Varga J., Czvitkovics - Rudolf (Kiss Z., 84.), Coulibaly (Feczesin, 53.)

A Debrecen hét közben hétmeccses idegenbeli sorozatot kezdett a Videoton ellen a Ligakupában. A sorozat második eleme a péntek esti szombathelyi bajnoki volt, melynek első félidejében a hazaiak játszottak veszélyesebben.

Fordulás után kiegyenlítettebbé vált a játék, s mikor a lecserélt Szakály hiányolta a gólt, csapata vezetést szerzett: Rudolf lövése megpattant Czvitkovicson, Rózsa kapus semmit sem tehetett.

Hat perccel később eldőlt a meccs, Rudolf beadását Feczesin csúsztatta a kapuba. A Debrencen idei negyedik bajnoki mérkőzését is győzelemmel zárta, így lépéselőnybe került a Videotonnal szemben a bajnoki címért folyó versenyben.

"0-0-ig inkább a mi lábunkban volt, hogy rúgunk egy gólt, de szegény embert még az ág is húzza: egy megpattanó lövésből kerültünk hátrányba. Addig viszont óriási energiákat mozgósítottunk, így érthető, ha ezek után szétestünk. Bízom benne, hogy a következő mérkőzésig kiheverjük a sokkot" - kesergett Róth Antal, a Haladás edzője.