A Liverpool talán idénybeli legjobb játékát produkálta a Sunderland elleni bajnoki első félidejében, amelyben a Vörösök két gólt szereztek, és még vagy öt-hat óriási helyzetet puskáztak el. Rafa Benítez csapata végül nagyon simán, 3-0-ra nyert és ezzel továbbra is bízhat abban, hogy odaér a BL-t jelentő negyedik helyre.

Rég látott látványos játékot produlált a Liverpool a Sunderland elleni meccs első félidejében, a Fülöp Mártont a kapusposzton háttérbe szorító Craig Gordonnak már az első percben nagyot kellett védenie Agger szöglet utáni balos kapáslövésénél.

A harmadik percben viszont már Gordon is tehetetlen volt, bár alighanem ugyanígy járt volna Buffon, Casillas vagy Júlio César is, Fernando Torres ugyanis elképesztően nagy gólt szerzett, Reina kirúgása után az oldalvonal mellől indult befelé, Turner mellett tolt egyet a labdán, majd a 16-os jobb csücskétől mesésen csavart a hosszú felsőbe.

Az ősszel hazai pályán az emlékezetes strandlabdás góllal 1-0-ra nyerő Sunderland szinte ki sem tudott jönni a saját térfeléről, a Liverpool pedig egymás után alakította ki a helyzeteket, de rendre ki is hagyta őket, hol a célzással volt gond, hol Gordon védett nagyot, mint ahogy azt Maxi Rodríguez fejesénél tette.

A 32. percben aztán csak megszületett a második hazai gól, egy kipattanó labda a jobbhátvéd Glen Jonhson elé került, aki egy csel után ballal lőtt, a labda megpattant Turner térdén és végül a kapu bal oldalában kötött ki. A félidő végén még Torres találta telibe a kapufát, így maradt a 2-0, ami nagyon hízelgő volt a Sunderland számára.

Az első félidő összefoglalója a két góllal és a helyzetekkel:

A második félidőt azzal a tudattal kezdhette a Liverpool, hogy még sosem veszett pontot a Premier League-ben, amikor a félidőben 2-0-ra vezetett, ilyenre korábban 37 alkalommal volt példa, és látva a Sunderland alárendelt szerepét, nem tűnt nagy merészségnek behúzni egy újabb strigulát a statisztikába, főleg, hogy a Sunderland 1983 októbere óta nem nyert az Anfielden.

A Liverpool levette a lábát a gázpedálról, de így is uralta a meccset, Torrest az önfeláldozó Da Silva először még megfosztotta a duplázástól, de a 60. percben Jonhson nagy passza után az Eb-győztes spanyol csatár szemtelen pöcköléssel így is meglőtte második gólját. A harmadik gól után nagyon leült a meccs, a végén még a csereként beállt exliverpooli Zenden nagy védésre késztette Reinát, de mindkét fél érezhetően a lefújást várta már. Rafa Benítez csapata a győzelemmel négy pontra megközelítette a negyedik helyezett Tottenhamet, amely azonban egy meccsel kevesebbet játszott.

Torres második gólja:

A nap másik meccsén a kiesőhelyen álló Burnley hazai pályán szenvedett vereséget a Blackburntől, így maradt a 19. helyen. A másodosztályból tavaly feljutott Burnley továbbra sem tud meccset nyerni, ha ő kapja az első gólt, ráadásul utóbbi 21 bajnokijából mindössze egyet tudott behúzni, ami borzasztóan gyenge mutató.