A Vasas elsősorban kapusa, Végh Zoltán nagyszerű teljesítményének köszönhetően 1-1-es döntetlent játszott a Ferencváros otthonában a labdarúgó Soproni Liga 20. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Soproni Liga, 20. forduló:
Ferencváros - Vasas 1-1 (0-0)
Albert-stadion, 3500 néző
v.: Bognár
Ferencváros: Megyeri - Csizmadia, Tutoric, Balog Z., Stockley - Wolfe (Rósa D., 69.), Morrison (Lipcsei, 87.), Tóth B. (Schembri, 81.), Doherty - Ferenczi, Elding.
Vasas: Végh - Mendoza (Gonzalez, 86.), Kovács G., Mileusnic, Katona - Dobric, C. Pavicevic, Bosi - Hrepka, Divic (Benunesz, 55.), Majoros (Bakos, 65.).
gól: Elding (84.), illetve Benounes (74., 11-esből)
sárga lap: Tóth B. (38.), Csizmadia (55.), Elding (70.), Ferenczi (79.), illetve Mendoza (10.), Mileusnic (37.), Dobric (43.), C. Pavicevic (79.), Hrepka (79.), Benunesz (90.)

Az első félidőben az történt a pályán, amit a hazaiak akartak, de Végh Zoltán, a Vasas veterán kapusa káprázatos bravúrokkal járult hozzá ahhoz, hogy 45 perc után ne vezessen a Ferencváros. Az angyalföldiek elképzelés nélkül futballoztak, csak vagdosták a labdát.

A fordulást követően mintha alábbhagyott volna a zöld-fehérek lendülete, igaz, Véghnek Ferenczi fejesénél még így is hatalmas bravúrra volt szüksége a hárításhoz. A 74. percben aztán a semmiből vitatott büntetőhöz jutott a Vasas, Tutoric nyújtott lábbal mentett Dobric elől, a szabály szerint ilyenkor veszélyes játék miatt közvetett szabadrúgás következik, Bognár Tamás azonban tizenegyest ítélt, amit Benunesz értékesített.

A 11-est követően elszabadultak az indulatok - ahogy a pályán, úgy a nézőtéren is. Ugyanakkor a pocskondiázáson és a kerítésrázáson túl nagyobb rendbontás nem történt. A Ferencváros tovább hajtott az egyenlítésért, és ez sikerült is, Elding - egy újabb Végh-parádé után - nagyjából a gólvonalról, lesről egalizált, ezzel pontot mentett csapatának.

A 87. percben Craig Short, az FTC edzője a 38. születésnapját ünneplő Lipcsei Pétert is becserélte, de ő sem tudott változtatni az eredményen, így maradt az 1-1.

A góllövőlista élcsoportja:
14 gólos: Nikolic (Kaposvár: 10, Videoton: 4)
12 gólos: Alves (Videoton), Kabát (Újpest)
11 gólos: Rudnevs (ZTE)
10 gólos: Lázok (Vasas: 8, MTK: 2)
9 gólos: Coulibaly (Debrecen), Honma (Nyíregyháza), Lencse (MTK: 9, Videoton: 0)

Szolnok - MTK Budapest II 3-0 (2-0)

Az állás: 1. DVSC-DEAC 36 pont/17 mérkőzés, 2. Szolnok 35/18, 3. Vác-Újbuda 32/17

Nyugati csoport:
FC Tatabánya - Szigetszentmiklós 2-0 (1-0)
Budapest Honvéd II - Videoton FC II 2-2 (2-0)

Budaörs - Barcs 1-1 (0-0)
Ajka - Kaposvölgye 2-2 (1-2)
Hévíz - Győri ETO FC II 1-0 (1-0)
Kozármisleny - ZTE FC II 4-1 (2-1)

pénteken játszották:
Gyirmót - BFC Siófok 1-1 (0-0)

Az állás: 1. Gyirmót 42 pont/18 mérkőzés, 2. BFC Siófok 35/17, 3. Kozármisleny 32/17