A Sahtar Donyeck együttese nyerte meg az ukrán labdarúgó-bajnokságot, miután szerdán legyőzte az ősi rivális, címvédő Dinamo Kijevet.

Az 1-0-ra végződött összecsapás egyetlen gólját a vendég donyeckiek brazil védője, Ilsinho szerezte az első félidőben. Lehetett volna 2-0 is, de Jadson büntetőjét Sovkovszkij bravúrral kapufára tolta a 85. percben, a többnyire hazai drukkerből álló 52 ezres közönséget azonban ez sem zavarta az ünneplésben.

Győzelmével a Sahtar 2002 óta ötödször, az elmúlt hat szezonban negyedik alkalommal nyert bajnokságot, amelyből még egy forduló hátra van, de a Kijev hatpontos hátrányát már nem dolgozhatja le.

Ukrajnában legutóbb 1992-ben fordult elő, hogy nem a Sahtar vagy a kijevi Dinamo nyerte a pontvadászatot. Akkor - az ország függetlenedését követően először kiírt sorozatban - a Tavria Szimferopol győzött.