A bajnoki címről döntő Kecskemét-Debrecen (1-0) és Győr-Videoton (1-0) mérkőzéseken kívül további négyet rendeztek vasárnap a Soproni Liga zárófordulójában. A dobogóról lemaradt Újpest egy góllal verte a Vasast, az MTK 5-2-re kiütötte idegenben a Diósgyőrt, a Haladás 4-0-ra elverte a Paksot, a Pápa-Kaposvár meccs vége 3-1 lett.

Az Újpest 1-0-ra győzött a Vasas ellen, a lila-fehérek ezzel a tabella negyedik helyén végeztek. Mészöly Géza a tavaszi szezon közepén, a 22. fordulóban vette át a csapat irányítását, és veretlenül zárta az idényt.

Soproni Liga, 30. forduló:
Újpest FC - Vasas 1-0 (1-0)
Szusza Ferenc-stadion, 6257 néző
v.: Németh Á.
Újpest: Balajcza - Szokol, Vermes, Vaskó, Pollák - Simek (Kiss Z., 82.), Korcsmár (Foxi, a szünetben), Vasiljevic, Barczi - Kabát, Varga R. (Kovács D., 66.)
Vasas: Végh - Balog, Kovács G., Gáspár, Katona - Bakos, Pavicevic, Dobric (Piller, 78.), Majoros - Benunesz, Beliczky (Szűcs P., 66.)
gól: Korcsmár (9.)
sárga lap: Vermes (58.), Balajcza (60.), illetve Gáspár (45.), Benunesz (53.), Katona (71.)

Az első félidő nyomasztó újpesti fölényt hozott, a Vasas játékosai csak elvétve lépték át a felezővonalat. A lila-fehérek Korcsmár Zsolt korai góljával szereztek előnyt. A fordulás után visszafogottabb lett a hazaiak játéka, de a Vasas ezt nem tudta kihasználni, így az eredmény nem változott.

Diósgyőri VTK - MTK Budapest 2-5 (1-2)
Miskolc, 400 néző
v.: Szilasi
DVTK: Giák - Vukadinovic, Gal, Supic, Polényi - Somorjai, Búrány (Bihari 63.), Huszák (Kovács B. 33.), Sadjo - Roszel, Balajti (Bogyó a szünetben)
MTK: Szatmári Z. - Rodenbüncher, Szekeres, Balogh B., Hidvégi - Zsidai (Melczer 81.), Pátkai (Szabó Á. 58.) - Kulcsár T. (Pál Sz. 85.), Szatmári L., Pál A. - Lázok
gól: Gal (22.), Somorjai (54.), illetve Pál A. (19., 66.), Kulcsár (25.), Zsiday (59.), Szabó Á. (85.)

Mindkét csapat sok hibával kezdett, és a gyors gólváltás után a vendégek jól használták ki a diósgyőriek bal oldali védelmének gyengélkedését. A fordulás után a kék-fehérek tetszés szerint dolgozták ki helyzeteiket, ezek zömét azonban elpuskázták, sőt Lázok még 11-est is hibázott. A DVTK súlyosabb vereséget is szenvedhetett volna.

Szombathelyi Haladás - Paksi FC 4-0 (3-0)
Szombathely, 4000 néző
v.: Berger
Haladás: Rózsa - Csontos, Lengyel, Guzmics, Tóth P. - Nagy G. (Irhás 71.), Simon Á. (Lattenstein 30.), Iszlai (Bogdanovic 87.), Halmosi - Oross, Simon A.
Paks: Kovács A. - Nikolov, Éger, Fiola (Szabó J. 32.), Horváth L. (Mészáros 76.) - Barta (Vári 32.), Heffler, Sipeki, Báló - Vayer, Böde
gól: Lengyel (15.), Halmosi (30.), Oross (40.), Irhás (75.)
kiállítva: Böde (37.)
sárga lap: Iszlai (86.), Lengyel (88.), illetve Sipeki (27.), Szabó J. (33.)

A Haladás az első perctől kezdve uralta a mérkőzést, könnyedén alakította ki a helyzeteit. A 37. percben Bödét kiállították, a fordulás után tíz emberrel küzdő Paks betömörült saját kapuja elé, de a Haladás így is tudott rúgni egy újabb gólt.

Lombard Pápa - Kaposvári Rákóczi 3-1 (1-1)
Pápa, 2000 néző
v.: Takács J.
Pápa: Szűcs - Fűzfa, Farkas A., Rajnay - Gyömbér, Zulevs - Quintero (Rebryk 55.), Bárányos (Jovánczai a szünetben), Heffler - Szabó Zs. (Granát 69.), Abwo
Kaposvár: Milinte - Petrók, Zahorecz, Godslove (Reszli 63.) - Maróti, Gujic, Junior, Balázs (Horváth T. 77.) - Kulcsár (Pest K. 71.) - Szepessy, Oláh
gól: Szabó Zs. (3.), Jovánczai (73.), Abwo (88.), illetve Maróti (34.)
sárga lap: Quintero (27.), Gyömbér (39.), illetve Gujic (68.), Horváth T. (86.)

Két gyönyörű gól, nagy iram és kiegyenlített játék jellemezte az első félidőt. A szünet után a hazaiak többet tettek a győzelemért, s ennek köszönhető a szép búcsú a bajnokságtól.