Elgázolta a Győrt a Ferencváros futballcsapata

2010.09.01. 20:54

Súlyos, 3-0-s vereséget szenvedett a Győri ETO labdarúgócsapata a Ferencváros vendégeként a Soproni Liga 5. fordulójának szerdára halasztott összecsapásán.

Soproni Liga, 5. forduló:
Ferencváros - Győri ETO FC 3-0 (2-0)
Albert Stadion, 10 ezer néző
v.: Bede
Ferencváros: Ranilovic - Balog Z., Csizmadia, Junior (Pölöskey, 86.) - Rósa D., Maróti, Józsi, Tóth B. (Jakimovski, 81.) - Andrezinho (Adriano, 68.), Schembri, Heinz
Győr: Stevanovic - Völgyi, Fehér Z., Babic, Szabó O. - Ji-Paraná (Kiss M., 70.), Tokody, Ganugrava, Trajkovic (Aleksidze, 55.), Eugene (Koltai, 25.) - Bugerra
gól: Heinz (1., 16.), Schembri (47.)
sárga lap: Rósa D. (68.), illetve Eugene (9.), Völgyi (25.), Stevanovic (67.), Ji-Paraná (67.), Fehér Z. (78.)

Kiválóan kezdte a mérkőzést a Ferencváros: az 1. percben egy védők által kifejelt labdát Heinz vett át a kaputól 25 méterre, lövését Stevanovic kapus a védőktől nehezen láthatta, de mintha kicsit mellé is nyúlt volna (1-0).

Lendületben maradt a Fradi, Andrezinho lövését fogta a kapus, majd Tóth Bence lőtt mellé. A 16. percben ismét Heinz következett, ezúttal Balog hatalmas beadását vette át Tokody mellett, egy csellel befordult, s 7 méterről kilőtte a kapu jobb oldalát (2-0).

Három perc múlva ismét Heinz találhatott volna be, ha elég erőszakos, ezúttal egy hosszú indításra rajtolt jól, de a kifutó Stevanovic megzavarta, végül egyikük sem ért bele a labdába, amely éppen csak elkerülte a jobb sarkot.

A 24. percben Schembri lőtt gólt, de a játékvezető - a visszajátszás szerint helyesen - kezezés miatt a Győr javára ítélt szabadrúgást.

A 40. percben Andrezinho egy biciklicsel után balról középre adott, a berobbanó Schembri centikkel maradt le.

A második félidő elején egyperces gyászszünettel a Ferencváros korábbi válogatott védőjére, a nyolc évvel korábban meggyilkolt Simon Tiborra emlékeztek, aki 45. születésnapját ünnepelhette volna.

A pályán folytatódott a Fradi-fölény, a 47. percben Tóth megpattanó lövését a lesgyanús pozícióból induló Schembri egy lépésről kotorta az üres kapuba (3-0)

A 62. percben Bugerra fejelt közelről a léc fölé, majd a 65. percben Ji-Paraná ívelt 50 méterről kapura, Ranilovic visszahátrálva védett óriásit a bal sarok elől. Tíz perc múlva ismét a kapus villant, a kilépő Bugerra lövését védte bravúrral.

A 75. percben Aleksidze lőtt gólt, de lökés miatt ezt is érvénytelenítette Bede játékvezető.

Az utolsó negyedóra már csak a cseréktől maradt érdekes, a Ferencváros megérdemelten győzött. A győriek trénere, Pintér Attila eddig négyszer érkezett edzőként az Üllői útra, s minden mérkőzésről vesztesen távozott.

A góllövőlista élcsoportja:
4 gólos: Ferenczi (Vasas), Rajcomar (ZTE)
3 gólos: Alves (Videoton), Cvitkovics (DVSC), Heinz (Ferencváros), Kabát (DVSC), Kanta (MTK), Litsingi (Kecskemét), Tischler (MTK)
2 gólos: Abwo (Pápa), Alex (Szolnok), Arnaut (Vasas), Foxi (Kecskemét), Gáspár (Vasas), Grúz (Kaposvár), Marics (Pápa), Montvai (Paks), Pavicevic (ZTE), Pavlovic (Kaposvár), Remili (Szolnok), Rudnevs (ZTE), Rufino (Honvéd), Tököli (Kecskemét), Vujovic (Videoton)