Hiába játszott idegenben harcosan, ötletesen a Debrecen labdarúgócsapata, az Európa Liga 2. fordulójában Pazzini büntetőjével a Sampdoria 1-0-ra győzött. A csoport másik mérkőzésén a PSV 2-0-ra nyert Harkivban, a hollandok vezetőgólját tizenegyesből Dzsudzsák Balázs szerezte.

Eredmény, Európa Liga, 2. forduló, I csoport:
Sampdoria (olasz) - DVSC-TEVA 1-0 (1-0)
Genova, 19 ezer néző
v.: Libor Kovarik (cseh)
Sampdoria: Curci - Cacciatore (Zauri, 73.), Volta, Lucchini, Accardi - Mannini (Guberti, 58.), Palombo, Dessena, Koman (Marilungo, 80.) - Pazzini, Cassano
Debrecen: Malinauskas - Nagy Z., Simac, Mijadinoszki, Laczkó - Kiss Z., Varga J. - Szakály (Kulcsár, 46.), Czvitkovics, Yannick (Bódi, 87.) - Coulibaly
gól: Pazzini (18., büntetőből)
sárga lap: Lucchini (57.), illetve Mijadinoski (18.), Kiss Z. (61.)

A taktika szerint Herczeg András klubmenedzser 4-2-3-1-es felállásban küldte pályára tanítványait, így Coulibaly lett az egyetlen csatár, akit azonban a megerősített középpályássor segíthetett a támadásokban. Az eltiltott Kabát Péter mellett a sérült Komlósi Ádám és Farkas Balázs, illetve a beteg Máté Péter is kimaradt, ők még a kispadra sem tudtak leülni.

A Loki-szurkolók többsége pesszimistán várta az összecsapást, a hivatalos honlapot feltett kérdésre, hogy a DVSC mire lesz képes Genovában a voksolók 48 százaléka arra tippelt, nagyon elverik a csapatot. 15 százalék szoros meccsen elszenvedett vereséget, 14 százalék döntetlent, 20 százalék pedig győzelmet várt.

Az első félidőben szervezetten és bátran futballozott a Debrecen, ugyanakkor a hazaiak egy büntető révén korán megszerezték a vezetést, amelyet meg is tartottak a szünetig. Egyenlítésre pedig akadt lehetőség, de Czvitkovics nagy lövését Curci kapus bravúrral védte.

A folytatásban is jól működött a Herczeg András által megálmodott taktika, a genovai alakulatnak nem voltak helyzetei, jól lehet, a debreceniek sem veszélyeztették túl sokszor Curci kapuját. Amikor Yannick, majd Czvitkovics mégis odakerült, akkor az olasz kapus nagyokat védett. Kiss lövésénél már tehetetlen lett volna, az a távoli bomba viszont elkerülte a kaput.

A hajrára kissé elfáradt a debreceni alakulat, ennek ellenére az eredmény már nem változott. Az 1-0 hízelgő a Debrecenre nézve: a két hete a Harkiv által szétvert csapat remekül játszott, a mérkőzés képet tekintve megérdemelte volna az egy pontot a gyenge napot kifogó Sampdoria ellen.

A magyar bajnok legközelebb október 21-én lép pályára a sorozatban, akkor a Dzsudzsák Balázzsal felálló holland PSV Eindhovent fogadja a Puskás Ferenc Stadionban.

Forrás: AFP

Első félidő:

Elkezdődött a mérkőzés, az első öt percben a Debrecen nagyon ügyesen tartotta a labdát, többnyire az ellenfél térfelén tartózkodva. A 9. percben mégis a hazaiak jutottak lehetőséghez, egy eladott labdát követően Cassano lépett ki, lövés helyett balról középre adott, malinauskas azonban jól kivetődve megszerezte a labdát Pazzini elől.

A 11. percben Szakály 25 méteres, lapos bombáját Curci csupán másodszorra tudta megkaparintani. Egy perccel később Kiss Zoltán távoli lökete arcon találta Lucchinit, a játékvezető azonnal megállította a játékot, hogy lehessen ápolni a kába bekket. Negyedóra elteltével a hazai szurkolók füttykoncertbe törtek ki, amikor Coulibaly és Czvitkovics megforgatta ismét a Samp védelmét.

Aztán egy balszerencsés mozdulat felébresztette a genovaiakat: a 17. percben Cassano bal oldali beadását követően Pazzini és Laczkó kölcsönös mezfogása eséssel zárult, a játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt, amit a sértett keményen a kapu közepébe lőtt (1-0).

Három perc múlva Cassano húzott balról befelé, majd 22 méterről a lelátóra küldte a labdát.

A 22. percben egy újabb szép debreceni támadás végén Cacciatore olyan szerencsétlenül szabadított fel, hogy majdnem öngólt vétett, majd Nagy hámozta át magát két olasz játékoson, de 22 méterről, jobb külsővel nem találta el a kaput.

A 30. percben Cassano megsérült, hordágyon vitték le a pályáról, de rövid utazás után gyorsan vissza is tért társai közé.

A félidő utolsó negyedórájában már csupán egy helyzet alakult ki: a 45. percben egy szép akció végén Czvitkovics lőtt 18 méterről, Curci bravúrral tolta ki a labdát a jobb sarokból - a játékvezető azonban nem szögletet, hanem kirúgást ítélt.

Második félidő:

Szünet után az első helyzetet Yannick hagyta ki, aki egy kiugratás során éles szögből, ballal lőtt, Curci üggyel-bajjal, de védte a nem túl életerős lövést. Majd Malinauskas ügyetlenkedései következtek, előbb nem jött ki kapujából, majd a szögletet követően árnyékra mozdult, szerencséjére Pazzini elvétette a célt.

Továbbra is bátran futballozott a Debrecen, jól fékezte a hazai támadásokat, s még kontrákra is futotta erejéből - más kérdés, hogy Coulibalyt nem lehetett futtatni lassúsága miatt, de még a fürge Yannickot is mindig utolérték.

A 65. percben Cassano közeli lövését Malinauskas bravúrral védte, két perc múlva Kiss lőhetett volna bombagólt, de 25 méterről centikkel a jobb kapufa mellé tüzelt. A 70. percben újabb nagy Loki-helyzet maradt ki, ezúttal Czvitkovics kényszerítőzött remekül Coulibalyval, de éles szögből, jobbal leadott lövését Curci bravúrral ütötte ki.

Forrás: AFP

A 78. percben Koman lába kapott görcsöt, a fiatal magyar középpályást is hordágyon vitték le, Marilungo állt a helyére. Czvitkovics bal oldali szögletét Simac közelről csúsztatta a kapu mellé-fölé.

A 86. percben Cassano az alapvonaltól sarkazott középre, de Malinauskas résen volt. Az utolsó percben még Czvitkovics lőtt 17 méterről, de jócskán elvétette a kaput. A 91. percben Cassano jobb oldali beadását követően Pazzini térddel küldte a labdát a léc fölé.