Az Abu-Dzabiban zajló klubvilágbajnokságon Mazembe-Internazionale döntőt rendeznek, miután az olasz futballcsapat magabiztos győzelmet aratott az elődöntőben a dél-koreai Szongnam Ilhva Csonma felett.

Az európai BL-győztes Inter gyors góllal kezdte a találkozót a Csonma ellen. A harmadik percben a középpályáról felfutó Dejan Stankovic elé került a labda a védőkről és a szerb játékos kilőtte a bal alsó sarkot. A milánóiak nem álltak le és további helyzeteket dolgoztak ki.

A meccs egyik legszebb jelenete után növelte az Inter a különbséget. A 32. percben Milito elegáns sarkalással tálalt a felfutó Zanetti elé, az argentin jobbhátvéd pedig kilőtte a jobb alsó sarkot.

A fordulást követően a sérülése után most visszatérő Diego Milito is betalált, beállítva a 3-0-ás végeredményt.

Zanetti gólja:

Eredmény, klub-vb, elődöntő, Abu-Dzabi:
Szongnam Ilhva Csonma (dél-koreai) - Internazionale (olasz) 0-3 (0-2)
gól: Stankovic (3.), Zanetti (32.), Milito (73.)

az 5. helyért:
Pachuca (mexikói) - al-Vahda (egyesült arab emírségekbeli) 2-2 (1-0, 2-2), büntetőkkel: 4-2
gól: Cvitanich (82., 89.), illetve Matar (44.), al-Hammadi (77.)
piros lap: Hamdan (72., al-Vahda)