Egy angol elődöntős biztosan lesz a Bajnokok Ligájában, és az első meccs után úgy néz ki, a Manchester United lesz az, amely Wayne Rooney góljával 1-0-ra nyert a Chelsea otthonában. A másik szerdai negyeddöntőben a Barcelona az első meccsen lerendezte a továbbjutást, miután 5-1-re nyert az ukrán Sahtar Doneck ellen, így szinte biztosra vehető, hogy összejön a Barca-Real Madrid klasszikus a négy között.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő:
Barcelona (spanyol) - Sahtar Doneck (ukrán) 5-1 (2-0)
Barcelona, Nou Camp
v.: Thomson (skót)
Barcelona: Víctor Valdés - Daniel Alves, Piqué, Busquets, Adriano (Maxwell, 77.) - Xavi, Mascherano, S. Keita - Messi, Villa (Pedro, 70.), Iniesta (Afellay, 91.).
Sahtar: Pjatov - Srna, Iscsenko, Rakickij, Rat - Hübschman (Eduardo, 82.), Mhitarjan - Douglas Costa, Jadson (Fernandinho, 70.), Willian (Alex Teixeira, 75.) - Luiz Adriano.
gól: Iniesta (2.), Daniel Alves (34.), Piqué (53.), S. Keita (60.), Xavi (86.), illetve Rakickij (59.)
sárga lap: Rat (51.), Iniesta (59.), Rakickij (66.), Fernandinho (77.)

A Barca és a Sahtar nyolcadszor botlott egymásba a nemzetközi kupában, legutoljára hosszabbítás döntött a felek között, 2009-ben Pedro kései góljával lett a katalánoké az európai Szuperkupa. Pedro most csak a kispadon kezdett, így Iniesta lépett egy sorral feljebb, és ott volt a kezdőben a Villarreal elleni bajnokin csereként beszálló Lionel Messi is, aki szerda délután regisztrált a Facebook nevű közösségi oldalon, és máris hétmillió követője van.

A Barca hátvédsorában is volt változás, Piqué mellé Busquets került középre, akinek nem volt idegen a szerepkör, mert kényszerből az Arsenal ellen is belső védőt játszott már. Az ukránoknál a korábban a Barcelonában is megfordult Csihrinszkij nem állt Mircea Lucescu rendelkezésére, a román edző a Roma ellen remeklő brazil négyesfogatot ezúttal is pályára küldte, a BL-ben négy góljával csapata legeredményesebbjének számító Eduardót viszont maga mellé ültette a padra.

Bár az első támadást a Sahtar vezette (Mhitarjan veszélyesen tört be a 16-oson belülre, de aztán lövés helyett elhasalt), a második percben már gólt ünnepelt a Nou Camp közönsége: Messi passza egy védőn megpattanva került Iniesta elé, aki az ötösről a jobb alsóba gurított (1-0). Megpróbált gyorsan válaszolni az ukrán bajnok, Willian kissé lecsúszott beadása azonban nem tréfálta meg Víctor Valdést, aki bele tudott még paskolni a labdába.

A Sahtar nem nyugodott bele az egygólos hátrányba, és két újabb helyzettel jelezte, hogy komolyak a szándékai, előbb Luiz Adriano packázott el egy óriási ziccert, amikor Víctor Valdésszel állt csak szemben, de gyatrán találta el a labdát, majd Valdés önfeláldozó mentése - amit Daniel Alves flegma hazaadása előzött meg - után Willian ívelt távolról az üresen maradt kapu mellé.

A Barca Messi révén hozta rá a frászt a vendégekre, a kis argentin szabadrúgása ígéretesnek tűnt, végül mégis elcsavarodott a bal felső mellett. Aztán ismét az elmúlt két év aranylabdása volt a főszereplő, de ravasz emelését Pjatov lehúzta. A Sahtar kihagyta a helyzeteit, a Barca pedig büntetett: Iniesta fantasztikus labdát ívelt a kapu előtt feltűnő, a lesre apelláló védők között kilépő Daniel Alvesnek, aki már a labdaátvétellel kicselezte Pjatovot, majd becsúszva a hálóba passzolt (2-0).

Az 53. percben egy szöglet után növelte előnyét a Barcelona, Xavi szögleténél a visszalépő Piqué lőtt, a labda megpattant Rakickijen, így a balra mozduló Pjatov már nem tudott leérni (3-0).

Rakickij elég hamar javított, az 59. percben egy oldalról érkező szabadrúgás után térddel ért bele úgy a labdába, hogy az a jobb alsóban kötött ki (3-1).

Mielőtt az ukránok abban bízhattak volna, hogy szorossá tehetik a meccset, Messi készítette le a labdát Keitának, aki futtából, 15 méterről szétlőtte a jobb felsőt (4-1).

A Real négyet rúgott a Tottenhamnek, a Barca viszont nem állt meg ennyinél, Dani Alves kavarta meg Ratot, majd laposan begurította a labdát, az üresen érkező Xavi pedig a jobb sarokba lőtt (5-1).

A Barcelona az 5-1-es győzelemmel a továbbjutást is eldöntötte, és nagy valószínűséggel, ahogy a Király-kupa-döntőjében, a BL-elődöntőben is a Real Madrid lesz az ellenfele.

Chelsea (angol) - Manchester United (angol) 0-1 (0-1)
London, Stamford Bridge
v.: Undiano Mallenco (spanyol)
Chelsea: Cech - Bosingwa (Mikel, 78.), Terry, Ivanovic, A. Cole - Essien, Lampard, Ramires, Zsirkov (Malouda, 70.) - Fernando Torres, Drogba (Anelka, 70.).
MU: Van der Sar - Rafael (Nani, 51.), R. Ferdinand, Vidic, Evra - Valencia, Carrick, Pak Dzsi Szung (Smalling, 94.), Giggs - J. Hernandez (Berbatov, 78.), Rooney.
gól: Rooney (24.)
sárga lap: Zsirkov (36.), Ramires (61.), Essien (66.), Vidic (74.), Van der Sar (80.), Fernando Torres (93.)

A 2008-as Bajnokok Ligája döntősei és egyben az angol labdarúgó Premier League elmúlt hat szezonjának bajnokai találkoztak egymással a Stamford Bridge-en. Három évvel ezelőtt a moszkvai döntőben büntetőkkel lett a BL-serleg a ManUnitedé, míg tavaly augusztusban, a Szuperkupa-döntőben Alex Ferguson csapata 3-1-re verte a Chelsea-t.

Az idei bajnokságban eddig csak a Stamford Bridge-en találkoztak, akkor a londoniak David Luiz és Lampard góljával 2-1-re verték a Rooney találatával még vezető manchesterieket. A hazaiak nem számíthattak a hosszabb ideje sérült brazil belső védőre, Alexre, de az izraeli Benajun ismét bevethető állapotban volt, a Liverpooltól érkezett középpályás a kispadon kezdett. A Manchesternél februári vádlisérülése óta először lépett pályára Rio Ferdinand, Nani viszont a kispadra került.

Forrás: AFP
Giggs gólpasszt adott Rooney-nak

A Chelsea mezőnyfölényével telt el az első tíz perc, a londoniak 61 százalékban birtokolták a labdát, és a lövésekkel sem spóroltak, Drogbáé elkerülte a kaput, Fernando Torresé viszont akár veszélyes is lehetett volna, ha az új klubjában még gól nélküli spanyol nem csúszott volna el a legfontosabb pillanatban.

A 19. percben Drogba villant, 15 méterről tüzelt hatalmas erővel, de Van der Sar fölé tolta a labdát. A 24. percben ünnepelt a Stamford Bridge-re látogató MU-tábor: Carrick mesés keresztlabdáját Giggs látványosan vette le, majd az alapvonalról visszagurított, Rooney pedig 10 méterről úgy belsőzött a kapuba, hogy a bal kapufa is besegített neki (0-1).

Torres kaput elkerülő akrobatikus kísérlete és Essien védők által blokkolt lövése azt mutatta, a Chelsea nem zuhant össze a bekapott gól után, a Kékek előtt példaként lebeghetett a két csapat londoni bajnokija, amelyet Rooney gólja után fordítottak meg. A 42. percben Rooney éles beadásáról Javier Hernandez centikkel maradt csak le, az első felvonás utolsó percében pedig előbb Torres finom mozdulattal továbbtett labdája csattant a bal kapufán, majd Lampard ismétlését Evra mentette a gólvonalon.

A második félidő első helyzeténél Ramires fejelt, de a labda helyett csak ő került a kapuba, majd Ferguson kényszerült cserére, miután Rafael nem tudta folytatni, a brazil jobbhátvédet Nani váltotta. A MU kényelmesen őrizte az előnyét, Drogba ollózása inkább volt látványos, mint veszélyes, a túloldalon viszont Nani centerezése után Cech az utolsó pillanatban ütötte el a labdát Hernandez elől.

A 74. percben Van der Sar is bizonyította, hogy nem gémberedtek el a tagjai, Torres ívelt fejesét védte nagy repülés végén, látványos jelenet volt. A Chelsea erőlködött az egyenlítésért, Lampard szabadrúgásból, Ivanovic szép előretörés után tesztelte Van der Sart, akinek egyik esetben sem kellett nagyot védenie. A 91. percben a spanyol bíró megfosztotta egy tizenegyestől a Chelsea-t, Evra ugyanis egyértelműen akasztotta Ramirest, Undiano Mallenco azonban továbbot intett. A vége maradt 0-1, a Manchester tett egy nagy lépést az elődöntő felé.

A visszavágókat április 12-én, kedden játsszák.