Az újonc Pécs 2-1-re nyert a Vasas otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójának szombati játéknapján. Mészáros Ferenc csapat ezzel százszázalékos maradt, míg a Vasas továbbra is pont nélküli.

OTP Bank Liga, 2. forduló:
Vasas-Híd - Pécsi MFC 1-2 (0-0)
Illovszky Stadion, 2500 néző
v.: Radványi
Vasas: Ilizi - Kulcsár D., Boukar, Gáspár (Radványi, 68.), Katona M. - Bárányos, Bakos, Kovács G., Jokic - Simic, Homma (Beliczky, 75.)
Pécs: Dibusz - Simonfalvi, Lantos, Todorovic, Törtei - Pintér A., Scepanovic, Nagy O., Andorka (Causic, a félidőben) - Bajzát (Frölich, 67.), Horváth Zs. (Tóth Z., 93.)
gól: Gáspár (51.), illetve Horváth Zs. (49.), Nagy O. (70.)
sárga lap: Kovács G. (13.), Kulcsár D. (75.), illetve Nagy O. (75.)

Az első félidőben a Vasasnak három nagy lehetősége is volt, ám a pécsiek fiatal kapusa, Dibusz Dénes fantasztikus formában védett, így gólnélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

Fordulás után váratlanul vezetést szerzett a Pécs, Lantos hosszú indítására Horváth Zsolt és egy védő együtt rajtolt, az első élvonalbeli mérkőzést játszó szlovák kapus, Ilizi teljesen feleslegesen kifutott a 16-oson kívülre, így a pécsi támadónak könnyű dolga volt, csak az üres kapuba kellett emelnie (0-1).

Két perc múlva egyenlített a Vasas, Bárányos bal oldali szögletére Dibusz nem mozdult ki, Gáspár pedig keresztbe mozogva 5 méterről a hosszú, bal sarokba csúsztatott (1-1).

A 67. percben Gáspár és Kovács a félpályánál összefejelt egymással, mindkét Vasas-játékost ápolni kellett, de amíg utóbbi turbánnal a fején visszatérhetett, addig Gáspárt mentő vitte el.

Az emberelőnyös perceket a Pécs kihasználta, a 71. percben Scepanovic lövése ugyan a bal kapufán csattant, de a kipattanót Nagy Olivér okosan a bal sarokba lőtte (1-2).

A hajrában már nem változott az eredmény, így a Pécs második találkozóját is megnyerte újoncként.