Három góllal legyőzte a Videoton a sereghajtó Zalaegerszeget, ezzel pontszámban beérte az újonc Pécset a labdarúgó NB I-ben.

OTP Bank Liga, 10. forduló:
Videoton - Zalaegerszeg 4-1 (1-0)
Székesfehérvár, 2000 néző, v: Alvaro Garcia Miquel
gól: Walter (31.), Sándor (51.), Alves (58., 71.), illetve Máté (88.)
Videoton: Tujvel - Brachi, Caneira, Vinícius, Oliveira - Tóth (Vasiljevic, 78.), Sándor (Elek, 69.), Mitrovic (Nikolic, 63.), Walter - Alves, Brandao
ZTE: Jahic - Kocsárdi, Bogunovic, Bulatovic, Hidvégi - Hervás (Delic, 62.), Szalai, Máté, Kamber - Turkovs, Tököli (Bujor, 75.)

Többet birtokolta a labdát és folyamatosan támadott a Videoton a mérkőzés elején, ennek ellenére Hidvégi majdnem nagy gólt lőtt a vendégeknél: a 16-os vonaláról tekert a felső lécre.

Öt perccel a veszélyes jelenet után Sándor György adott leheletfinom gólpasszt Walternek, 1-0, majd néhány további kimaradt hazai helyzet után a félidő végére 10-3 lett a kapuralövések aránya.

Fordulás után a ZTE rövid ideig fölényben játszott, ám egy gyors Videoton-ellencsapás eldöntötte a meccset: ezúttal Sándor fejezte be az akciót, a gólpasszt pedig Alves osztotta ki.

Újabb néhány perc elteltével ismét az előző gólpasszt adó talált be: gyors jobb oldali akció után Alves lőtt a rövid felsőbe, a labdát Brandaótól kapta. Alves aztán higgadtan kihasznált egy ziccert, ezzel először duplázott a szezonban.

A hajrában termelte a helyzeteket a Videoton-gyártósor, s bár gólt a vendégek szereztek (Máté Péter szépített Kocsárdi beadása után) meglehet, a bajnokcsapat ezzel a sikerrel átlendül a holtponton.

A székesfehérváriak immár negyedikek a táblázaton, jobb gólkülönbséggel előzik meg a szintén 17 pontos Pécset, ám az összes többi csapat hétvégén játssza a fordulóbeli meccsét.

A ZTE az 1991/92-es szezonban a 21. fordulóban nyert először, egyelőre tíz bajnoki után nyeretlen.