Óriási meglepetésre mind a Manchester United, mind a Manchester City kiesett a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköréből. Az A csoportban a City hiába győzte le a Bayern Münchent, a jobb helyzetben lévő Napoli nem botlott, így BL-újoncként nyolcaddöntős. A C csoportban a Manchester United 2-0-ra kikapott Bázelben, így 1994/95 és 2005/06 után harmadszor nem élte túl a csoportküzdelmeket. Kieset az Ajax is, amely hiába állt sokkal jobban a Lyonnal szembeni összevetésben, a franciák 7-1-es zágrábi győzelmével hatalmasat javítottak gólkülönbségükön.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, A csoport:
Manchester City (angol) - Bayern München (német) 2-0 (1-0)
Manchester
v.: Stéphane Lannoy (francia)
Manchester City: Hart - Savic, Kompany, Lescott, Clichy - Barry, Y. Touré (Balotelli, 81.) - D. Silva (Adam Johnson, 83), Agüero, Nasri - Dzeko (Nigel de Jong, 77.)
Bayern München: Butt - Rafinha, Boateng, Badstuber, Contento - Tyimoscsuk, Luiz Gustavo - Pranjic, Alaba, Olic - Petersen (Usami Takasi, 81.)
gól: Silva (37.), Y. Touré (52.)

Villarreal (spanyol) - Napoli (olasz) 0-2 (0-0)
El Madrigal
v.: Svein Oddvar Moen (norvég)
Villarreal: Diego López - Oriol, Musacchio, Ángel López, Zapata (Gonzalo Rodriguez, 76.) - De Guzmán, Peréz, Senna (Joselu, 73.), Bruno Soriano - Nilmar (Camunas, 64.), Marco Ruben
Napoli: De Sanctis - Aronica, Campagnaro, Cannavaro - Maggio, Inler, Gargano, Zuniga (Grava, 90.) - Hamsík (Dzsemaili, 79.), Lavezzi - Cavani (Pandev, 82.)
gól: Inler (65.), Hamsík (76.)

Az már az utolsó meccs előtt biztos volt, hogy a Bayern München csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe, a Villarreal pedig utolsóként zár. Azaz csupán a másik továbbjutó helyért ment a harc: a Napoli egy spanyolországi győzelemmel biztosan továbbjutott volna.

A ManCity számára csak a győzelem és a nápolyi bukás jelentett volna üdvözülést, ennek megfelelően az angolok lendületesen is kezdtek, de a 15. percben hiába hullott be a jobb sarokba Silva szabadrúgása, a norvég játékvezető azt jelezte, Lescott támadta De Sanctis kapust.

A 37. percben már nem volt kegyelem, Silva kapott vissza jól egy labdát a 16-os előterében, a társ elmozgatta előle a védőket, ő pedig 17 mnéterről kegyetlenül kilőtte a jobb sarkot (1-0) - ezzel a City állt továbbjutásra.

A második félidő elején Yaya Touré növelte a hazaiak előnyét (2-0).

Ám a közönség hiába éltette Mancinit, a Napoli a 65. percben Inler révén megszerezte a vezetést, majd Hamsík növelte is az előnyt a Villarreal otthonában, így az olaszok jutottak tovább.

v.: Pedro Proenca (portugál)
Lille: Landreau - Debuchy, Basa, Chedjou, Béria (Bonnart, 84.) - Balmont, Mavuba - Payet (Rodelin, 89.) , J. Cole (Obraniak, 69.), Hazard - Sow
Trabzonspor: Tolga - Cech, Glowacki, Giray Kacar, Celustka (Mierzejewski, 34.) - Serkan Balci, Zokora, Colman, Alanzinho (Paulo Henrique, 65.) - Halil Altintop, Burak Yilmaz (Yumlu, 90.)

Akár a Lille, akár a Trabzonspor bejuthatott volna a BL következő körébe, ám a gól nélküli döntetlen azt jelentette, a Milánóban győzni tudó CSZKA nevető harmadikként a csoport második helyén zárt.

Internazionale (olasz) - CSZKA Moszkva (orosz) 1-2 (0-0)
Milánó
v.: David Fernández Borbalán (spanyol)
Inter: Castellazzi - Zanetti, Ranocchia, Samuel, Chivu (Caldirola, 46.) - Faraoni, Obi (Ivarez, 70.), Cambiasso, Nagatomo - Milito, Coutinho (Zarate, 46.)
CSZKA Moszkva: Gabulov - Nababkin, Ignasevics, V. Berezuckij, A. Berezuckij - Oliseh (Aldonyin, 77.), Semberas (Cauna, 77.) - Mamajev, Dzagojev - Doumbia (Sennyikov, 90.), Vágner Love
gól: Cambiasso (51.), illetve Doumbia (50.), V. Berezuckij (86.)

C csoport:
FC Basel (svájci) - Manchester United (angol) 2-1 (1-0)
Bázel, St. Jakob Park
v.: Björn Kuipers (holland)
Basel: Sommel - Steinhöfer, Abraham, Dragovics, Pak J.H. - Shaqiri, Cabral, G. Xhaka, F. Frei - A. Frei, Streller
MU: De Gea - Smalling, Vidic (Evans, 44.), Ferdinand, Evra - Pak, Giggs, Jones, Young - Nani - Rooney
gól: Streller (9.), A. Frei (84.), illetve Jones (89.)

Ha a svájci Basel legyőzi az elmúlt szezonban döntős Manchester Unitedet, akkor az angol csapat 1994/95 és 2005/06 után harmadszor nem éli túl a BL-csoportküzdelmeit - ennek tudatában lépett pályára a két csapat. A vendégeknél nem lehetett ott a pályán a két sérült klasszis csatár, Hernandez és Berbatov sem, de nem ezért, inkább egy kapitális védelmi hiba miatt szerezhetett vezetést a hazai együttes már a 9. percben. A jobbról érkező beívelés még üggyel-bajjal tisztázták a bekkek, de a balról érkező ismétlés Streller elé került, aki nem hibázott (1-0).

Hiába próbálkozott a Manchester United, semmi sem jött össze a csapatnak, a 84. percben A. Frei bebiztosította a Basel továbbjutását.

Ugyan Jones még szépített, de a 2-1-es vereséggel a Manchester United 1994/95 és 2005/06 után harmadszor nem élte túl a csoportküzdelmeket.

Benfica (portugál) - Otelul Galati (román) 1-0 (1-0)
Lisszabon, Estádio da Luz
v.: Manuel Gräfe (német)
Benfica: Artur - Amorim, Garay, Jardel, Emerson - Witsel, García, Aimar (Rodrigo, 70.) - César (Nolito, 57.), Cardozo, Gaitán
Otelul Galati: Grahovac - Rapa, Benga, Perendija, Ilie (Ljubinkovics, 21.) - Neagu (Pena, 70.), Filip, Giurgiu - Antal, Paraschiv, Iorga
gól: Cardozo (7.)

A már biztos továbbjutó Benfica a 7. percben szerzett vezetést egy sakk-mattra játszott akció végén Cardozo belsőzött közelről a jobb alsó sarokba (1-0).

1. Benfica63308-412
2. Basel632111-1011
3. Manchester United623111-89
4. Otelul Galati60063-110

D csoport:
Dinamo Zagreb (horvát) - Olympique Lyon (francia) 1-7 (1-1)
Zágráb, Makszimir-stadion
v.: Mark Clattenburg (angol)
Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Ademi, Vida, Ibanez - Badelj, Leko - Calello, Kovacic, Sammir (Alispahic, 66.) - Beqiraj (Situm, 55.)
Lyon: Lloris - Dabo, Koné, Lovren (Lisandro, 54.), Cissokho - Gonalons, Fofana - Brian, Gourcuff, Lacazette (Ederson, 66.)- Gomis
gól: Kovacic (40.), illetve Gomis (45., 48., 52., 70.), Gonalons (47.), Lisandro (65.), Briand (75.)
piros lap: Leko (28.)

Az első félidő végén úgy tűnt, talán az utolsó mérkőzésén képes lesz megszerezni első pontját, esetleg győzelmét a hazai együttes, a 40. percben ugyíanis Kovacic révén sikerült megszereznie a vezetést (1-0)

Öt perc múlva, még épp a félidő végén Gomis egyenlített (1-1).

A második félidő aztán rémálomszerűen kezdődött a horvátoknak. A 47. percben Gonalons révén vezetést szerzett a vendégcsapat, majd a 48. percben ismét Gomis villant (1-3).

Négy perc múlva Gomis már háromnál tartott (1-4).

Jött Lisandro (1-5)...

...majd Briand (1-6), végül Gomis negyedik gólja beállította a 7-1-es eredményt.

A nagyarányú győzelem, illetve az Ajax háromgólos veresége azt eredményezte, hogy megtörtént a csoda: miután a Lyon és az Ajax egyaránt nyolc-nyolc pontot szerzett - egymás ellen pedig kétszer 0-0-ra végeztek -, a gólkülönbség döntött. A játéknap előtt a hollandok sokkal jobban álltak (+3, illetve -4), a szerdai eredmények hatására azonban a Lyon jutott tovább.

Ajax Amsterdam (holland) - Real Madrid (spanyol) 0-3 (0-2)
Amszterdam ArenA
v.: Manuel De Sousa (portugál)
Ajax: Vermeer - Van der Wiel, Vertonghen, Blind, Anita - Eriksen, Enoh, Janssen (Klaassen, 75.) - Szulejmani, Lodeiro (Buljikin, 73.), Ebecilio
Real Madrid: Adán - Arbeloa (Mendes, 67.), Albiol, Varane, Coentrao - Sahin, Granero (Alonso, 59.) - Callejón, Kaká, Benzema (Altintop, 54.) - Higuaín
gól: Callejón (14., 92.), Higuaín (41.)

A tartalékos Real már a 14. percben vezetést szerzett, Callejón kapott hatalmas labdát a leshatáron, és okosan kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).

A 32. percben Lodeiro ugyan egyenlített, de a bíró les miatt nem adta meg a gólt. Tíz perccel később Higuaín növelte a vendégek előnyét (0-2).

A 0-3-as végeredményt Callejón a 92. percben állította be.