Nem mindennapi jelenet játszódott le az Everton-Bolton angol bajnokin: Tim Howard, a liverpooliak kapusa a saját 16-osán belülről előrevágta a labdát, amelyet a hatalmas szél úgy tolt meg, hogy a Bolton magyar kapusa, Bogdán Ádám nem tudott menteni. A nagyon fura gól ellenére a forduló előtt sereghajtó Bolton nem zuhant össze, és végül fordítani tudott. A másik szerdai meccsen a Newcastle nagyon simán, 3-0-ra győzte le a címvédő Manchester Unitedet.

Bogdán finn kollégája, Jaaskelainen sérülése miatt jutott szóhoz, és a gólért nem igazán lehet hibáztatni, Howard kirúgása után a szél éppen annyira kapta fel a labdát, hogy a kinn álló magyar kapusnak nem volt esélye visszaérni.

Howard Peter Schmeichel, Brad Friedel és Paul Robinson után a negyedik kapus aki gólt szerzett a Premier League-ben. Az addig is veszélyesen játszó Bolton gyorsan egyenlített a bekapott gól után, Ngog majdnem három hónap után volt újra eredményes.

Evés közben jön meg az étvágy, tartja a mondás, és a Bolton nem elégedett meg az egy ponttal, a Chelsea által erősen csábított Gary Cahill fennmaradt egy szabadrúgás után, és kilőtte a hosszút, három ponthoz juttatva ezzel csapatát, amelynek a végén szerencséje is volt, mert Baines a lécet találta el.

A másik szerdai meccsen a győzelmi kényszerben lévő Manchester United hatalmas pofont kapott, Alex Ferguson csapatának esélye sem volt a Newcastle ellen. A MU az első félidő közepén hálás lehetett Howard Webb bírónak, aki nem adott büntetőt a Rio Ferdinand-Demba Ba párharc után, de Ba nemes bosszút állt az elmaradt tizenegyesért, az Ameobi által lefejelt labdát parádésan lőtte a jobb sarokba, a sokat bakizó De Geát váltó Lindegaardnak esélye sem volt.

Ha a MU komoly tervekkel vágott neki a második félidőnek, akkor ezek gyorsan összedőltek, mert Cabaye két perccel a szünet után óriási gólt akasztott a jobb felsőbe szabadrúgásból.

Ferguson mindent megpróbált, behozta Hernándezt, Welbecket, majd Rooney helyére Andersont is, de csapata ugyanolyan ötlettlelenül játszott, mint előtte. Ráadásul a 90. percben Jones még egy öngólt is összeszerencsétlenkedett, amikor teljesen feleslegesen ért bele egy előrevágott labdába, amire Lindegaard már kimozdult.

A vége így 3-0 a Newcastle javára, a MU egymás után második vereségét szenvedte el, és hárompontos hátrányba került a Cityvel szemben.