Hiába játszott bátran hazai pályán a Mallorca labdarúgócsapata, mégis kikapott 2-1-re a jól hajrázó Real Madridtól a spanyol labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának szombati játéknapján.

A hazai csapat a 39. percben szerzett vezetést, Gonzalo Castro jobb oldali beadását Hemed előrevetődve csúsztatta a kapuba (1-0).

A félidő utolsó percében egyenlíthetett volna a Real Madrid, de Özil szabadrúgását követően Sergio Ramos fejese a bal kapufát találta el.

Az 59. percben Victor hiába gurított Casillas kapujába, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A 72. percben egyenlített a Real: Özil remek labdájával Higuaín lépett ki, és 8 méterről nem hibázott (1-1).

Két perc múlva Cristiano Ronaldo 30 méteres bombája a lécen csattant.

A meccs a 85. percben dőlt el: Dudu előbb Higuaín, majd Benzema közeli pöccintését is bravúrral védte, a kipattanó labdára azonban Callejón érkezett, és 15 méterről bevette az üres kaput (1-2).

A Pintér Ádámot nélkülöző, sereghajtó Real Zaragoza 1-1-es döntetlent játszott a vendég Getafével, a magyar válogatott futballista a kispadról nézte végig a mérkőzést.