Amerikai filmekbe illő forgatókönyv szerint zajlott a Manchester United Norwich elleni bajnokija, a győztes gólt ugyanis a klub színeiben 900. mérkőzését játszó Ryan Giggs szerezte a 90. percben. A másik vasárnap délutáni meccsen a Tottenham hiába vezetett 2-0-ra az Arsenal otthonában, félidőben már 2-2 volt az állás, majd a szünet után hengerelt Arsene Wenger csapata.

Mindössze hét perc telt el a Norwich-MU meccsből, amikor a vendégek vezetést szereztek, Nani jobb oldali beadása a hosszú oldalon érkező Scholest találta meg, aki az ötösről a hálóba fejelt.

Úgy tűnt, a United kihúzza a meccs végéig, de a Norwich egyenlíteni tudott a visszatérő csapatkapitány, Holt révén, aki szépen fordult be Rio Ferdinand mellett, és a léc alá lőtt.

A játék képe alapján teljesen jogos lett volna a döntetlen, mivel De Gea több alkalommal is bravúrral védte a hazai próbálkozásokat, de a 91. percben a korábban egy kapufát már felmutató Giggs érkezett Ashley Young beadására, győztes góllal megkoronázva pályafutása 900. meccsét.

A londoni rangadó gyászosan indult az Arsenal szempontjából, Saha lövése Vermaelenen megpattanva hullott a hazaiak kapujába. Alig félóra telt el, amikor már kettővel ment a Spurs, Bale műeséssel harcolt ki tizenegyest, amelyet a korábbi Arsenal-csatár, Adebayor értékesített. Az előzményeket tekintve meglepő, de a félidőben már egyenlő volt az állás, előbb Sagna szépített egy fejesből, majd Van Persie csavart csodálatos gólt a jobb sarokba.

A londoni rangadó hét gólja:

A második félidőben folytatódott az Arsenal elképesztő feltámadása, Sagna beadása után Rosicky góljával már a hazaiak vezettek, majd a végére maradt Walcott duplája, így 5-2 lett a vége.