A Ferencváros kétgólos győzelmet aratott vasárnap a Pécs vendégeként a labdarúgó NB I 19. fordulójában.

OTP Bank Liga, 19. forduló:
PMFC-Matias - Ferencváros 0-2 (0-1)
Pécs, 5000 néző
v.: Fábián
Pécs: Dibusz - Simonfalvi, Lantos, Goia, Marovic (Markovic, 46.) - Demjén, Scepanovic, Regedei, Kvekveskiri (Horváth Zs., 63.), Nagy O. - Okoronkwo (Fröhlich, 46.)
Ferencváros: Jova - Grúz, Balog Z., Klein, Sváb - Jovanovic, Busai, Józsi (Lisztes, 58.), Abdi (Hakola, 71.) - Pölöskey, Somalia (Rósa D., 88.)
gól: Jovanovic (6.), Pölöskey (91.)
sárga lap: Okoronkwo (33.), Demjén (44.), Lantos (90.), illetve Somalia (52.), Klein (74.), Lisztes (82.)

Az 5. percben vezetést szerzett a Fradi: egy bal oldali beadás után Jovanovic a rövid sarok felé mozogva megelőzte védőjét, és kapásból a kapuba lőtt (0-1).

A 14. percben ennél is nagyobb helyzet maradt ki, egy jobb oldali beadást Somalia vett le az ötösön, már kapura is fordulhatott volna, de inkább visszatette az érkező Jovanovicnak, aki óriási helyzetben, 7 méterről a léc fölé bikázott.

Gólok és nyilatkozatok:

A házigazdák játéka később sem volt gólveszélyes, az FTC jól védekezett és taktikusan végig megőrizte előnyét, amit az utolsó percben növelni is tudott.

A hosszabbításban Pölöskey Péter az ötösről adta meg a kegyelemdöfést beállítva a 2-0-s végeredményt.

"Sajnos gyengén játszottunk, nem erre készültünk" - értékelt a meccs után a pécsiek edzője, Mészáros Ferenc. "Amit gyakoroltunk, abból semmit nem tudtunk megvalósítani. Ennyire gyenge játékot még nem láttam a saját csapatomtól."

"Sikerült korán vezetést szereznünk, nem sokkal utána volt még egy helyzetünk, ha azt berúgjuk, 2-0-nál könnyebb dolgunk lett volna" - nyilatkozta az FTC weboldalán Détári Lajos, a vendégek szakmai igazgatója. "Gratulálok a játékosaimnak, mert helyenként nagyon jó teljesítményt nyújtottak."