A német labdarúgó-válogatott tíz emberrel harcolva 3-1-es vereséget szenvedett Frankfurtban Argentína ellen. A szeptemberben kezdődő világbajnoki selejtezőkben a magyarokkal azonos csoportban szereplő török válogatott 2-0-ra kikapott Ausztriában.

Akár nagy mérkőzés is lehetett volna a német-argentin, ha a 30. percben Robert Zieler kapus nem állíttatja ki magát. Így viszont az emberelőnybe kerülő dél-amerikaiaknak nem okozott gondot idegenben nyerni, még akkor sem, ha a csereként beállt húszéves Ter Stegen kapus kivédte Messi büntetőjét.

A 45. percben aztán megszerezte a vezetést Argentína, Di María szöglete Khediráról pattant be a német kapuba, öngól. A második félidőben a németek egy kapufáig jutottak, majd jött Messi, illetve Di María elképesztő nagy bombagólja. Az 1-3-as végeredményt a 82. percben Höwedes csukafejessel állította be.

Szintén magabiztos győzelmet aratott a brazil válogatott a svédek vendégeként: a stockholmi Rasunda Stadion búcsúmérkőzésén - amely az 1958-as svéd-brazil (2-5) vb-döntő helyszíne volt - 3-0-ra diadalmaskodtak a dél-amerikaiak, a találkozót Kassai Viktor vezette.