Aki látta a meccset, nehezen hitte, de végül gólnélküli döntetlenre végzett a Debrecen az Újpest otthonában. A címvédő három kapufát és egy lesgólt is szerzett, emellett számtalan ziccer kimaradt, mindkét csapat szinte végigtámadta a színvonalas találkozót. Egy 4-4-es végeredményhez nem kellett volna különösebb helyzetkihasználás.

NB I, 6. forduló:
Újpest - DVSC 0-0
Szusza Ferenc Stadion, 3617 néző
v.: Fábián
Újpest: Balajcza - Szélesi, Aarab, Antón, Iandoli - Balogh B., Vasiljevic, Stanisavljevic, Christ - Kabát - Zaris (Horváth R., 77.)
Debrecen: Poleksic - Bernáth, Simac, Mészáros, Korhut - Bódi (Kulcsár T., 79.), Spitzmüller, Szakály P., Yannick (Rezes, a szünetben) - Coulibaly, Sidibe
sárga lap: Christ (64.)

Az első félidő elején az Újpest irányította a játékot és több helyzetet is kidolgozott, ugyanakkor a Debrecennek is voltak lehetőségei. Később a hajdúságiak magasabb fokozatra kapcsoltak, egymás után vezették a veszélyes akciókat, de Bódi révén csak egy kapufáig jutottak.

A fordulást követően ismét a bajnok támadott többet, Bódi azonban ismét csak a kapufát találta el, ezúttal szabadrúgásból. Ezt követően felváltva veszélyeztettek a csapatok, a hazaiaktól Kabát, a vendégektől pedig Szakály találta el a kapufát. A hajrát újpesti ziccer vezette fel, majd egy debreceni lesgól következett. A meccs legvégén két gólt is szerezhettek vona a vendégek, de előbb Kulcsár volt pontatlan, majd az utolsó pillanatban Rezes fejesét a gólvonalról vágták ki, Balajcza már verve volt.

Forrás: MTI/Illyés Tibor
Mindkét oldalon elképesztő mennyiségű helyzet maradt ki

A meccsről sokat elmond, hogy a kapuralövések aránya 16-13 volt, ezek jó része komoly lehetőséghez kötődött.

A Debrecen döntetlenje azt jelenti, hogy a hajdúságiak nem tudták kihasználni az eddigi listavezető Budapest Honvéd pénteki vereségét, hogy a tabella élére ugorjanak.