A Chelsea magabiztos játékkal 3-1-re legyőzte a mexikói Monterreyt, így története során először bejutott a döntőbe a Japánban zajló labdarúgó-klubvilágbajnokságon.

Klubvilágbajnokság, Japán, elődöntő:
Monterrey (mexikói) - Chelsea (angol) 1-3 (0-1) - élő közvetítés és a gólok videón
De Nigris (91.), ill. Mata (17.), Torres (46.), Chavez (48 - öngól)

A harmadik klubvébéjén szereplő Rafael Benítez irányításával nekiesett a Bajnokok Ligája-győztes a mexikói ellenfélnek, és Mata góljával gyorsan vezetést szerzett. A későbbiekben is folymatosan a Chelsea támadott, csupán egy valamire való helyzetet tudott kidolgozni a Monterrey az első félidőben.

Forrás: AFP
Mata ezzel a lövéssel szerzett vezetést a Chelsea-nek

A szünet után három perc alatt eldöntötték az angolok a meccset, előbb Fernando Torres megpattanó lövés kötött ki a kapuban (a spanyol csatárnak az elmúlt három találkozón ez volt az ötödik gólja), majd egy remek Chelsea-akció végén az olimpiai bajnok mexikói Chavez a saját kapujába szerencsétlenkedte a labdát.

A Monterrey a 91. percben szépíteni tudott De Nigris góljával.

A brazil Corinthians már korábban bejutott a fináléba az egyiptomi al-Ahli 1-0-s legyőzésével, így létrejött az álomdöntő Japánban. A bronzmérkőzést magyar idő szerint vasárnap 8.30-kor, a döntőt 11.30-kor játsszák Jokohamában.