A forduló előtt utolsó helyen álló Siena nagyon simán, 3-0-ra győzött a Lazio ellen a Serie A 25. fordulójának zárómeccsén. A váratlan győzelemnek nem csak a Siena-szurkolók örülhetnek, hanem a Milan drukkerei is, mert a piros-feketék ezzel már a BL-t érő harmadik helyen állnak.

A bajnokságot hat pont levonással kezdő Siena már két fordulóval ezelőtt is bemutatott egy bravúrt, amikor 3-1-es verést mért az Interre. A Siena első gólját akkor is, most is a nigériai származású, de Svájcban nevelkedett Emeghara szerezte, aki ezúttal Rubin bal oldali beadása után fejelt a léc alá Cianit megelőzve.

A 23. percben ismét egy balról érkező beadás állította megoldhatatlan feladat elé a Lazio védelmét, Marchetti nem mozdult ki, Ciani megint lemaradt, és Rosina finom mozdulattal küldte a labdát a kapuba.

Cianit a második gól után Petkovic edző lekapta a pályáról, de nem csak a védelemmel, a csatársorral is baj volt, Floccari és Kozak semmi veszélyt nem jelentett, és az irányító Hernanes is gyenge napot fogott ki. A második félidőben Emeghara lökte még mélyebbre az amúgy is padlón lévő Laziót, amikor kihasználta, hogy Biava és Marchetti egymásra vártak, és szemfülesen elgurította a labdát közéjük ugorva.

A Lazio a hajrában erőlködött, de gólt már nem sikerült szereznie, és mivel a gólkülönbsége rosszabb, mint a Milané, így lecsúszott a dobogóról.

20. Palermo 25 22-39 19

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.