A bajnoki listavezető Videoton hazai környezetben, Gyepes Gábor kiállítása miatt 67 percet emberhátrányban játszva, meglepetésre 2-1-re kikapott a Kozármisleny együttesétől a labdarúgó Ligakupa harmadik fordulójában.

Szalai nem játszik a hollandok ellen

A mérkőzésen a kezdőcsapatban kapott helyet Nikolics Nemanja, aki 45 percet játszott, a klub így pihentette a pénteki válogatott mérkőzésre. A góllövőlistán tíz találattal második helyen álló csatár azt követően lépett előre a biztonsági tartalék szerepköréből, hogy Szalai Ádám betegség miatt nem vállalhatta a játékot az amszterdami világbajnoki selejtezőn.

Eredmények, Ligakupa, 3. forduló, A csoport:
Vasas - Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)

kedden játszották:
MTK Budapest - Kisvárda 0-0

A csoport állása: 1. Vasas 6 pont, 2. Diósgyőr 4 (4-3), 3. MTK 4 (4-4), 4. Kisvárda 2

B csoport:
Nyíregyháza Spartacus - Mezőkövesd-Zsóry FC 3-1 (1-0)
DVSC-TEVA - Balmazújváros 2-0 (0-0)

A csoport állása: 1. DVSC 9 pont, 2. Balmazújváros 3 (4-4), 3. Mezőkövesd 3 (3-6), 4. Nyíregyháza 3 (3-7)

C csoport:
Kecskeméti TE-Phoenix Mecano - Szolnoki MÁV FC 4-2 (2-0)
Békéscsaba - Újpest FC 1-1 (0-0)

A csoport állása: 1. Kecskemét 7 pont, 2. Újpest 4, 3. Szolnok 3, 4. Békéscsaba 2

D csoport:
Budapest Honvéd - Puskás Akadémia 0-0
Szigetszentmiklós - Cegléd 0-1 (0-0)

A csoport állása: 1. Puskás Akadémia 5 pont, 2. Budapest Honvéd 4 (5-5), 3. Cegléd 4 (6-7), 4. Szigetszentmiklós 3

E csoport:
Videoton FC - Kozármisleny 1-2 (0-2)
Dunaújváros - MVM Paks 1-0 (1-0)

A csoport állása: 1. Videoton 4 pont (7-5), 2. Paks 4 (7-6), 3. Kozármisleny 4 (5-6), 4. Dunaújváros 4 (2-4)

F csoport:
FC Tatabánya - Soproni Vasutas 1-2 (0-1)

A Ferencváros-Győri ETO FC találkozót november 16-án rendezik.

A csoport állása: 1. Győr FC 6 pont/2 mérkőzés (11-1), 2. Ferencváros 6/2 (6-2), 3. Soproni Vasutas 3/3, 4. Tatabánya 0/3

G csoport:
Lombard Pápa Termál FC - Gyirmót 2-1 (1-0)

Ajka - Szombathelyi Haladás 1-2 (0-1)

A csoport állása: 1. Pápa 7 pont, 2. Gyirmót 4 (7-6), 3. Haladás 4 (4-5), 4. Ajka 1