A címvédő Bayern München és a Manchester City labdarúgócsapata is bejutott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe: előbbi a Plzenben győzött 1-0-ra, utóbbi otthon verte 5-2-re a CSZKA Moszkvát. A nap rangadóján a Real Madrid 2-2-es döntetlent játszott a Juventus otthonában, míg a Köbenhavn egy gyönyörű sarkazásos góllal legyőzte a Galatasarayt. Az eddig hibátlan PSG majdnem megégett az Anderlecht ellen, míg az Olimpiakosz - Megyeri Balázzsal a kispadon - legyőzte a Benficát.

Eredmények, Bajnokok Ligája, 4. forduló, A csoport:
Sahtar Donyeck (ukrán) - Bayer Leverkusen (német) 0-0

Real Sociedad (spanyol) - Manchester United (angol) 0-0
piros lap:
Fellaini (90., MU)

Nem hozott gólt az A csoport, amelyben a Sahtar hazai pályán nem tudott visszavágni a két héttel korábbi 4-0-s leverkuseni vereségért. A Manchester United közelebb állt a vendégsikerhez, de Van Persie a 70. percben büntetőt rontott, ezzel a Real Sociedad megszerezte első pontját az idei sorozatban.

A csoport állása:

1. Manchester United42206-38
2. Bayer Leverkusen42118-57
3. Sahtar Donyeck41213-55
4. Real Sociedad40131-51

B csoport:
Juventus (olasz) - Real Madrid (spanyol) 2-2 (1-0)
gól: Vidal (41., büntetőből), Llorente (65.), illetve C. Ronaldo (52.), Bale (60.)

FC Köbenhavn (dán) - Galatasaray (török) 1-0 (1-0)
Braaten (6.)

A három kör után kilencpontos Real Madridnak nem volt nagy félnivalója a torinói meccs előtt, Carlo Ancelotti vezetőedző mégis bevetette a legnagyobb ászait. A spanyolok jobban is kezdték a meccset, volt az elején három perc, amikor a vendéglátók hozzáérni sem tudtak a labdához. A Juve aztán fokozatosan fölénybe került, ám Iker Casillas nagy védései révén sokáig mégsem változott az eredmény, mígnem Vidal egy jogos 11-essel előnyhöz juttatta a vendéglátókat.

A Juve behúzhatta volna a győzelemmel járó három pontot, ha nincs Caceres elképesztő hibája, a védő egy pocsék passzal konkrétan egy pontos indítást ajándékozott Benzemának, a franciától ment a passz Ronaldónak, aki ilyenkor nem szokott hibázni (1-1).

A Real fordítani is tudott, miután Gareth Bale egy remek ballábas lövéssel törlesztett pár ezreléknyit a vételárából (1-2). Végül, mivel a hétvégén pihentetett Varane nem volt elég harapós Llorentével szemben, a spanyol csatár egy fejessel elvett két pontot honfitársaitól (2-2).

A Juve mégsem örülhet nagyon, mert még most is csak három pontja van, örülhet viszont annak, hogy a Köbenhavn legyőzte a Galatasarayt, hiszen így még van esélye a továbbjutás kiharcolására. A Real 10 ponttal, optimistán várja a folytatást.

A Bajnokok Ligájában még sohasem szenvedett vereséget hazai pályán, a koppenhágai Parken-stadionban az FCK, és ezúttal a Galatának sem sikerült bravúrt elérni.

A mérkőzés a 6. percben eldőlt, amikor egy jobb oldali beadást követően Braaten az ötösről gyönyörű mozdulattal sarkazott a jobb sarokba. A Galata ugyan támadott, de nem tudott egyenlíteni.

1. Real Madrid431014-410
2. Galatasaray41126-104
3. FC Köbenhavn41123-84
4. Juventus40316-73

C csoport:
Paris Saint-Germain (francia) - Anderlecht (belga) 1-1 (0-0)
Ibrahimovic (70.), illetve De Zeeuw (68.)
piros lap:
Kljestan (82., Anderlecht)

Olimpiakosz (görög) - Benfica (portugál) 1-0 (1-0)
Manolas (13.)

Nem tudni, mit mond majd játékosainak Laurent Blanc, a Paris Saint-Germain edzője, aki az Anderlecht elleni hazai összecsapás előtt azt nyilatkozta, hiába kezdte remekül a BL-csoportkört csapata, és hiába nyerte meg az első három összecsapást, ha most motiválatlanul lépnek pályára tanítványai, akkor nem ért a futballhoz.

Márpedig a brüsszeli 5-0-s siker hazai győzelmet és továbbjutást ígért, ezzel szemben az Anderlecht remekül küdzött, a 68. percben vezetést is szerzett és csak ibrahimovic klasszisának köszönhető, hogy a PSG egyenlíteni tudott, és veretlen maradt.

A csoport másik mérkőzésén az Olimpiakosz egy korai Manolasz-fejesgóllal verte a Benficát, és fellépett a tabella második helyére.

1. Paris SG43101321110
2. Olimpiakosz42116517
3. Benfica411235-24
4. Anderlecht4013111-101

D csoport:
Manchester City (angol) - CSZKA Moszkva (orosz) 5-2 (3-1)
S. Agüero (3., 21., az elsőt büntetőből), Negredo (30., 51., 90.), illetve Doumbia (45., 71., a másodikat büntetőből)

Viktoria Plzen (cseh) - Bayern München (német) 0-1
Mandzukic (65.)

Sorozatban 9. Bajnokok Ligája-mérkőzését nyerte meg a Bayern München, amely tavaly a Juventust (kétszer), a Barcelonát (kétszer), majd a döntőben a Dortmundot győzte le, idén pedig a CSZKA Moszkva, illetve a Manchester City után a Plzen ellen duplázott.

A hazai 5-0-hoz képest ezúttal sokkal nehezebben sikerült begyűjteni a három pontot, az egyetlen gólt Mandzukic szerezte, a bajorok ezzel bejutottak a nyolcaddöntőbe.

Így cselekedett a Manchester City is, amely az idegenbeli 2-1 után ezúttal hazai pályán 5-2-re verte a CSZKA Moszkvát. Agüero ezúttal is megdúgta a dupláját, Negredo azonban még rajta is túltett, hiszen három találatig jutott.