A magyar U21-es labdarúgó-válogatott Eb-selejtezőn 2-0-s vereséget szenvedett hazai pályán az eddig pont nélkül álló Albániától.

A Jova - Szolnoki, Lang, Kelemen, Poór - Windecker, Szakály A. - Radó, Adorján, (Kleinheisler, 63.), Kovács I. (Vernes, 84.) - Ugrai (Bese, 63.) összeállítású magyar csapat végig nagyon gyengén játszott, szinte helyzetet sem tudott kialakítani.

Az albánok, akiket idegenben 0-1-ről fordítva győzött le a magyar csapat 2-1-re, a 75. percben szerezték meg a vezetést, Shkurtaj húzott befelé balról, majd kilőtte a jobb alsó sarkot. A 83. percben jött a második vendéggól, Shala látványosan csavart a jobb felsőbe 16 méterről.

A magyar csapat így öt meccs után hat ponttal áll, az albánok eggyel több találkozót vívtak, és most szerezték meg első pontjaikat. Róth Antal csapata hétfőn Grazban lép pályára Ausztria ellen.

A csoport állása: 1. Spanyolország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Ausztria 9/4, 3. Magyarország 6/5 (6-7), 4. Bosznia-Hercegovina 6/5 (8-10), 5. Albánia 3/6

A tíz csoportból a győztesek mellett a négy legjobb második jut tovább.