Kisorsolták a 2014-es brazíliai labdarúgó-világbajnokság csoportjait, amely után az angolok, a portugálok és a hollandok is bosszankodhatnak. A nyitómeccset a brazilok a horvátokkal játsszák június 12-én.

A sorsolás percről percre

A braziloknak kötelező lesz a továbbjutás az A csoportból, amelybe a házigazdán kívül Kamerun, Mexikó és Horvátország került. A brazilok az 1994-es vébén is egy csoportban voltak Kamerunnal, és akkor 3-0-ra győztek.

A B csoportban megismétlődik az előző világbajnokság döntője, mivel összesorsolták a címvédő spanyolokat és a magyarok selejtezőcsoportjából továbjutó hollandokat. A spanyolok négy éve Chilével is találkoztak, akkor 2-1-re győztek.

A C csoportban nehéz megjósolni az esélyeket, első ránézésre Kolumbiát és Elefántcsontpartot érezzük egy hangyányival erősebbnek. A D csoport egyértelműen a legkeményebb, ide került a négyes kalapba sorolt "kakukktojás" európai csapat, az olasz válogatott, amely óriási csatában lesz Uruguayjal és Angliával a továbbjutásért.

Az uruk az idei Konföderációs Kupa bronzmeccsén találkoztak az olaszokkal, amelyet 2-2 után büntetőkkel nyertek meg az európaiak. Az olaszok az angolokkal is összefutottak, a tavalyi Eb negyeddöntőjében 0-0 után szintén tizenegyesekkel győztek Pirlóék. Az olasz-angol meccset Manausban játsszák majd, ami miatt egyik csapat sem lehet boldog, a Rio Negro és az Amazonas folyók találkozásánál fekvő városban ugyanis a nyár elején harminc fok fölötti az átlaghőmérséklet, nyolcvanszázalékos a páratartalom, és negyven százalék az esély a trópusi viharokra.

Az E csoportban a svájciak és a franciák futottak egymásba, akik 2006-ban is csoportellenfelek voltak, akkor egy mérsékelten izgalmas 0-0-ra futotta tőlük. Svájc Hondurast is viszontlátja majd, amellyel 2010-ben volt egy négyesben, talán nem meglepő, hogy az a meccs is 0-0-val zárult.

Az F csoportban Argentína és Nigéria a két régi ismerős, 1994-ben egy Caniggia-duplával 2-1-re, 2002-ben Batistuta góljával 1-0-ra győztek a dél-amerikaiak. Az abszolút újonc bosnyákok akár tovább is juthatnak, Nigéria és Irán sem tűnik erősebbnek.

A G csoport nagyon kemény lett, a németek és a portugálok Ghána és az USA ellen sem mehetnek biztosra. A németek négy éve is játszottak Ghánával, akkor Özil góljával 1-0-ra győztek, az amerikaiakkal pedig a 2002-es vébén találkoztak, akkor Ballack lőtte tovább őket a negyeddöntőben. A két csapat idén barátságos meccset játszott egymással, és az amerikaiak 4-3-ra győztek. A németek a portugálokkal 2006-ban vb-bronzmeccset vívtak, 2008-ban pedig Eb-negyeddöntőt, és mindkétszer a Nationalelf örülhetett.

A H csoport tűnik a legkevésbé izgalmasnak, amelyből első ránézésre a belgákat látjuk a legjobbnak, akik 2002-ben is a H csoportban voltak, és akkor is összekerültek az oroszokkal, akiket 3-2-re vertek, amivel tovább is jutottak.