A Premier League-ben éllovas Arsenal kilencgólos rangadón veszített a Manchester City otthonában.

A City óriási lendülettel kezdte a mérkőzést, és Agüero góljával vezetett, ám erre még volt válasza a Citynek Walcott takarásból ellőtt labdájával (1-1). A hazaiak a szünet előtt a sokadik helyzetét belövő Negredo közeli góljával újra vezettek (2-1).

Szünet után Fernandinho egy mesteri tekeréssel növelte a hazai előnyt (3-1), és innentől kezdve az éllovasnak nem volt igazán esélye. Walcott hiába lőtt újra szép gólt, Silva gyorsan lehervasztotta a vendégeket (4-2), aztán a továbbra is elképesztő lendülettel rohamozó City végleg eldöntötte a meccset: a brazil Fernandinho fejezett be okosan egy tökéletes akciót (5-2).

A meccs színvonalához illő volt a végjáték is, az Arsenal Mertesacker látványos csukafejesével szépített, a korábban remek megindulásokat bemutató Yaya Touré válaszolt büntetőből (6-3).

A City a gólzáporral a 16. fordulóig hét hazai meccsen 33 gólig jutott hazai pályán (a 6-3 mellett 6-0, 7-0 és 4-1 is volt a sorozatban), ami új rekord az angol bajnokságban. A korábbi csúcsot a Tottenham érte el 29 találattal még 1962-ben.

A Chelsea hazai pályán egy góllal nyert a kieső helyen álló Crystal Palace ellen, José Mourinho együttese ezzel két pontra megközelítette a listavezető Arsenalt, és a Manchester Cityt megelőzve a második helyet foglalja el a tabellán.

A Cardiff otthonában 1-0-s vereséget szenvedett West Bromwich Albionban Gera Zoltán kispados volt.

Premier League, 16. forduló:
Manchester City - Arsenal 6-3 (2-1)
gól: Agüero (14.), Negredo (39.), Fernandinho (50., 88.), Da Silva (66.), Touré (96.), illetve Walcott (31., 63.), Mertesacker (94.)

Cardiff City - West Bromwich Albion 1-0 (0-0)
gól: Whittingham (65.)

Chelsea - Crystal Palace 2-1 (2-1)
Torres (16.), Ramires (35.), illetve Samak (29.)

Everton - Fulham 4-1 (1-0)
Osman (18.), Coleman (73.), Barry (84.), Mirallasz (90.), illetve Berbatov (67., 11-es)

Newcastle United - Southampton 1-1 (1-0)