Tavaly hat körrel a német labdarúgó-bajnokság befejezése előtt hat fordulóval szerzett bajnoki aranyérmet a Bayern München, idén ez a bravúr már a 27. fordulóban összejött. A bajorok a Hertha otthonában 3-1-re nyertek, így behozhatatlan előnyre tettek szert. A forduló rangadóján, a Dortmund-Schalke összecsapáson nem született gól, a vendégek magyar csatára, Szalai Ádám nem kapott lehetőséget.

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a Bayern, a hatodik percben egy rossz Müller-beadást követően Janker röviden szabadított fel, a lendületből érkező Kroos pedig jobb belsővel okosan a kapuba helyezett (0-1).

A 14. percben növelte előnyét a címvédő, Schweinsteiger okos középre adására Götze tökéletesen érkezett, csúsztatására a kapus mozdulni sem tudott (0-2).

Ezt követően ötven percig majdnem unalomba fulladt a mérkőzés, a Hertha csak vergődött, a Bayern nem akarta halálra futni magát. A 66. percben aztán Ramos csak kiharcolt egy büntetőt a hazaiaknak, és ha már a játékvezető befújta a látványos esést, akkor sértett be is lőtte a tizenegyest (1-2).

Erő azonban nem maradt a berliniekben, Ribéry a 79. percben egy gyors akció végén okosan emelet a kapuba (1-3).

A Bayern ezzel 52 mérkőzés óta veretlen a bajnokságban, sorozatban a 19. mérkőzést nyerte meg. A müncheniek 2001 óta nyolc bajnoki címet szereztek, és ezek mindegyikét idegenben biztosították be.