Nagyon simán, 3-0-ra győzött a Liverpool a Tottenham otthonában a Premier League 3. fordulójának rangadóján. Mario Balotelli bemutatkozott a Liverpoolban, de csak kihagyott helyzetekig jutott.

A legjobb napjain megnyeri a meccset a csapatának, máskor egy két lábon járó piros lap - így harangozta be a BBC Mario Balotellit, aki a Tottenham elleni rangadón mutatkozott be a Liverpoolban. Balotelli még csak két perce volt a pályán, amikor máris gólt szerezhetett volna, Sturridge beadása után ugyanis túlugrotta az emberét, de Lloris nagy bravúrral védte a fejest.

A 8. percben már nem menekült meg a Tottenham, Henderson gurította a kapu előtt keresztbe a labdát, Sterling pedig ballal a rövid sarokba passzolt, nem sok üres hely volt, de azt sikerült megtalálnia.

Rögtön a gól után Adebayor léphetett ki teljesen egyedül, de hiába hagyta ott a védőket, a kapu fölé emelt. A 14. percben megint Balotelli került helyzetbe, de ezúttal gyengébben fejelt, Llorisnak elég volt szemmel követnie a labdát. A 25. percben Dier mutatkozott be Balotellinek, méterekről csúszott rá az olasz lábára, és bár a labdát is eltalálta, egy piros lap sem lett volna meglepő, mégis megúszta egy sárgával.

Balotellire nem lehett mondani, hogy nem próbálkozik becsülettel, az első félóra végén megint előtte adódott lehetőség, amikor a kifutó Lloris neki passzolta a labdát, ő azonban elkapkodta, és hiába volt üres a kapu, méterekkel bikázta mellé a labdát. A Liverpool edzője, Brendan Rodgers az eset után csak mosolygott a kispadnál, aztán tapsolva biztatta Balotellit.

A félidő végén Mignolet kellett hozzá, hogy maradjon a 0-1, Csadli léc alá tartó lövését ugyanis óriási reflexszel tolta ki. A szünet után gyorsan elvágta az esélyeit a Spurs, Dier rántotta meg a karjánál Joe Allent a 16-oson belül, amiért büntető következett, Gerrard pedig a jobb alsót választotta. A 60. percben mindent eldőlt, Alberto Moreno vette el a labdát a félpályánál Townsendtől, majd végigszáguldott az egész térfélen, és ballal kapufás gólt lőtt.

Balotelli a 61. percben sétált le a Liverpool-drukkerek tapsa közepette, a hátralévő időben Sterling lőhetett volna két gólt is, főleg az első lehetett volna látványos, mert négy védőt is kicselezett, de a lövést elbénázta. Rodgers így sem lehetett elégedetlen, a tavalyi 5-0 után ezúttal 3-0-ra győzött csapata a White Hart Lane-en, és ez volt a menedzser 100. meccse a Liverpool élén.

Premier League, 3. forduló:
Tottenham - Liverpool 0-3 (0-1)
gól: Sterling (8.), Gerrard (49., 11-es), Alberto Moreno (60.)

A másik kora délutáni meccsen az Aston Villa 2-1-re győzött a Hull ellen, és ezzel három forduló óta is veretlen.

Aston Villa - Hull 2-1 (2-0)
gól: Agbonlahor (14.), Weimann (36.), illetve Jelavic (74.)

A vasárnapi játéknap zárómeccsén az Arsenal meglepetésre csak döntetlent ért el az újonc Leicester City otthonában az angol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.