Augusztus végén nyert utoljára a Liverpool, amely most megszakította a rossz sorozatát, és 2-1-re legyűrte a West Bromwichot a Premier League 7. fordulójában. A Newcastle továbbra sem tud kilábalni a gödörből, amit egy humoros üzenettel érzékeltettek a szurkolók.

A Liverpool első gólját az a Lallana szerezte szép összjáték után, aki először volt eredményes új klubjában. A három győzelemből érkező WBA a második félidőben büntetőből egyenlített ugyan, de a 61. percben Henderson okos lövést küldött a jobb alsóba, és a gólöröménél látszott, mennyire kellett ez a siker a Poolnak.

A Newcastle csapatánál a szurkolók már hetek óta leváltanák Alen Pardew edzőt, aki alatt erősen inog a kispad, és nem biztos, hogy a Swansea elleni 2-2 után elülnek a viharok. A Newcastle mindössze öt meccset nyert a 2014-es évben, a szurkolók pedig egy molinóval érzékeltették a csapat teljesítményét, amelyen a győzelmeket a W, a döntetleneket a D, a vereségeket az L jelölte. A transzparens alatt a szöveg ez volt: Ez nem egy walesi falu, ilyen a 2014-es formánk.

A Hull az első forduló óta várt a második győzelmére, amely a Crystal Palace ellen végre összejött. A Burnely a 90. percben szerzett góllal mentett pontot a Leicester ellen, amivel elkerült az utolsó helyről, a bajnokság döntetlenkirálya, a Sunderland pedig öt iksz és egy vereség után behúzta az első diadalt a Stoke elleni 3-1-gyel.

A szombati zárómeccsen a bajnok Manchester City sokáig hiába gyűrte az Aston Villát, aztán a 82. percben Yaya Touré olyat csinált, amit a tavalyi szezonban sokszor láttunk tőle: felvette a labdát a kaputól 25 méterre, majd góllal zárta a megindulást.

A 88. percben Agüero nyugtatta meg végleg a City-fanokat, a 16-osról bikázta be a labdát a bal sarokba. A City ezzel második, de amennyiben a Chelsea győz vasárnap az Arsenal elleni rangadón, akkor Mourinho csapata újra öt ponttal ellép.