Gól nélkül zárult a Mönchengladbach-Bayern rangadó a Bundesliga 9. fordulójában.

A Gladbach a forduló előtt négy pontra volt a Bayerntől, így érthető módon a hazaiak nagy erőket mozgosítottak, hogy még ennél is közelebb kerüljenek a listavezetőhöz. Hogy ez nem sikerült, az elsősorban Neuer érdeme, aki több nagy védést is bemutatott a Bayern kapujában.

A második félidő elején Hahn 15 méteres lövésére ért le nagy bravúrral a jobb sarokra, majd Herrmann kísérleténél is résen volt. A Bayern legígéreteseb lövését a második félidőben Bernat mutatta be, rezdült is a háló - de csak kívülről.

Neuer Rafael veszélyesen csavarodó szabadrúgását is kitolta, majd a 78. percben újabb Rafael-löketet tett ártalmatlanná, így sorozatban hetedszer úszta meg kapott gól nélkül a bajnokságban. A Bayern ellen utoljára a második fordulóban, augusztus 30-án, a Schalke talált be a bajnokságban.

A mostani meccsen összesen 31 kapuralövési kísérlet volt, így csodaszámba ment, hogy 0-0 lett a vége, amivel maradt a négy pont a két csapat között. A másik vasárnapi találkozón a Wolfsburg 3-0-ra verte a Mainzot, és ezzel feljött a harmadik helyre.