Tapad a csodacsapat a veretlen Chelsea-re

2014.11.01. 15:46

A listavezető Chelsea őrzi veretlenségét az angol labdarúgó Premier League-ben, de tapad rá a legutóbbi tíz meccséből kilencet megnyerő Southampton. Ahogy 1974 óta mindig, úgy most is született gól a Newcastle és a Liverpool egymás elleni mérkőzésén, Pérez góljával a hazaiak győztek 1-0-ra, így zsinórban a harmadik bajnokijukat nyerték meg.

A listavezető Chelsea nehezen, Eden Hazard büntetőjével tudta megverni 2-1-re az utolsó előtti helyen álló QPR-t, így őrzi veretlenségét a bajnokságban.

A második helyen álló Southampton továbbra is fantasztikusan szerepel, most a Hull City otthonában győzött Ronald Koeman csapata 1-0-ra, így a legutóbbi tíz bajnokijából kilencet megnyert. Az Arsenal a duplázó Alexis Sánchez vezérletével verte 3-0-ra a vendég Burnley-t.

Van ok az örömre a SouthamptonnálForrás: AFP/Oli Scarff

A Premier League leggólgazdagabb párosításával - 129 gól 40 találkozón - kezdődött az angol bajnokság 10. fordulója, a Newcastle és a Liverpool egymás elleni meccsén 1974-ben volt utoljára 0-0 a végeredmény. Egyik csapat sem úgy kezdte a szezont, ahogy tervezte - a Newcastle a 14., a Liverpool a 7. helyről várta a fordulót -, de a hétközben mindkettőjüknek jutott sikerélmény, a Newcastle a Manchester City, a Pool a Swansea ellen győzött a Ligakupában.

A Newcastle volt az aktívabb az első félidőben, a negyedik percben Cissé lövése megpattanva kerülte el a kaput, majd a 17. percben addig zavarták a hazaiak Mignolet-t a szögletnél, amíg a kapus elszámította a labdát, Glen Johnson azonban kisegítette, csukafejessel tisztázott a gólvonalnál Cissé lövése után. A Liverpoolnak egyetlen lehetősége volt az első félidőben, egy szöglet után a berobbanó Skrtel fejelt a bal sarok mellé. A félidő hosszabbításában még Cissé végezhetett el 18 méterről, középről szabadrúgást, de nagyon rosszul lőtte el a labdát.

Az első félidőben nem volt kaput eltaláló próbálkozása a Liverpoolnak, de a másodoik elején előbb Krul fogta Balotelli középre tartó szabadrúgását, majd a holland kapus óriásit védett Coutinho fejesénél. A félidő közepén Janmaat örülhetett, hogy megúszta sárgával, amikor nagyon csúnyán felrúgta Balotellit, aztán a 74. percben talpon volt az egész stadion, amikor a szemfüles Ayoze Perez a hálóba vágta az Alberto Morenótól elépattanó labdát. Három perccel később növelnie kellett volna az előnyét a Szarkáknak, de Cabella hiába húzott ziccerben kapura, nem lőtte sarokra a labdát, így Mignolet lábbal védeni tudott.

A Liverpoolba hiába állt be Lambert és Borini is a csatársorba Balotelli mellé, a Vörösök cseppet sem lettek veszélyesebbek, nagyon hiányzott a sérült Sturridge. A Newcastle 1-0-ra győzött, így zsinórban harmadik bajnokiját nyerte meg, és a szurkolók által agyonkritizált Alan Pardew alatt már nem inog a kispad.