Gulácsiék Glasgowban lettek csoportelsők

Gulácsi Péter, Salzburg, foci
AUSTRIA, Salzburg : Salzburg's i reacts during the second-leg round of 32 UEFA League football match FC Salzburg vs AFC Ajax in Salzburg, on February 27, 2014. AFP PHOTO / SAMUEL KUBANI
A kapus Gulácsi Péterrel felálló Red Bull Salzburg 3-1-re nyert a Celtic vendégeként az Európa Liga csoportkörének ötödik fordulójában, és csoportelsőként jut tovább a legjobb 32 közé. Szintén továbbment a Tottenham, amelynek tíz percre félbeszakadt a meccse a berohanó szurkolók miatt, és megnyerte csoportját az Internazionale is.

Eredmények, Európa Liga, csoportkör, 5. forduló: - Délutáni eredmények
E csoport:
Estoril (portugál)-PSV Eindhoven (holland) - az első félidő után félbeszakítva
Dinamo Moszkva (orosz)-Panathinaikosz (görög) 2-1 (0-1)
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Dinamo Moszkva 15 pont/5 mérkőzés, 2. PSV Eindhoven 7/4, 3. Estoril 3/4, 4. Panathinaikosz 1/5

A magyar válogatott Dzsudzsák Balázst is foglalkoztató Dinamo Moszkvát felvonultató E csoport esti mérkőzésének második félidejét nem tudták elkezdeni a felek, mert a heves esőzés miatt játékra alkalmatlanná vált a pálya talaja. Az első félidő után a házigazda portugál Estoril 3-2-re vezetett a PSV Eindhoven ellen. A folytatásra nem kerülhetett sor, a találkozót elhalasztották.

A csoport:
Villarreal (spanyol)-Borussia Mönchengladbach (német) 2-2 (1-0)
FC Zürich (svájci)-Apollon Limasszol (ciprusi) 3-1 (2-1)
A csoport állása: 1. Borussia Mönchengladbach 9 pont, 2. Villarreal 8, 3. Zürich 7, 4. Apollon Limasszol 3

B csoport:
Torino (olasz)-FC Brugges (belga) 0-0
HJK Helsinki (finn)-FC Köbenhavn (dán) 2-1 (1-0)
A csoport állása: 1. FC Bruges 9 pont, 2. Torino 8, 3. HJK Helsinki 6, 4. FC Köbenhavn 4

C csoport:
Tottenham Hotspur (angol)-FK Partizan (szerb) 1-0 (0-0)
Asterasz Tripolisz (görög)-Besiktas (török) 2-2 (0-1)
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Tottenham Hotspur 11 pont, 2. (és továbbjutott) Besiktas 9, 3. Aszterasz Tripolisz 5, 4. Partizan 1

A Tottenham Partizan elleni mérkőzése tíz percig állt, mert berohant a pályára három szurkoló. A biztonságiak rendet tettek, és folytatódott a mérkőzés.

D csoport:
Celtic Glasgow (skót)-Red Bull Salzburg (osztrák) 1-3 (1-2)
Astra (román)-Dinamo Zagreb (horvát) 1-0 (0-0)
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Red Bull Salzburg 13 pont, 2. (és továbbjutott) Celtic 8, 3. Astra 4, 4. Dinamo Zagreb 3

Gulácsiék csoportelsők Forrás: AFP/Samuel Kubani

F csoport:
Internazionale (olasz)-Dnyipro (ukrán) 2-1 (1-1)
Saint-Étienne (francia)-Karabag (azeri) 1-1 (1-1)
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Internazionale 11 pont, 2. Saint-Etienne 5 (2-2), 3. Karabag 5 (3-5), 4. Dnyipro 4