Kispesten nyert a Győr

Miriuta Vasile, foci, Győri ETO
Budapest, 2014. november 25. Miriuta Vasile, a Győri ETO FC labdarúgócsapatának új vezetőedzője a csapat edzésén a győri ETO Parkban 2014. november 25-én. A román születésű, játékosként kilencszeres magyar válogatott szakembert ezen a napon sajtótájékoztatón mutatták be. MTI Fotó: Krizsán Csaba
A Győr vendégként nyert két góllal a Honvéd ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának szombati játéknapján. A Honvéd sorozatban 10. mérkőzését zárta nyeretlenül.

OTP Bank Liga, 17. forduló:
Budapest Honvéd-Győri ETO FC 0-2 (0-1)
Bozsik-stadion, 500 néző
v.: Andó-Szabó
Honvéd: Kemenes - Ikenne-King (Vidovics, 67.), Ignjatovics, Kosznics, Baráth - Godoy, Hidi, Vécsei - Prosser (Czár, 85.), Bobál G. (Holender, 46.), Youla.
Győr: Kamenár - Svec, Lipták, Lang, Dinjar - Windecker, Pátkai (Bénes, 82.), Andrics (Wolfe, 68.) - Koltai, Kvilitaia (Kamber, 53.), Rudolf.
gól: Koltai (7., 79.)
sárga lap: Godoy (30.), Holender (75.), Vidovics (77.), illetve Windecker (35.), Wolfe (68.),

Hamar előnyt szerzett a Győr: a 7. percben Rudolf Gergely pontos beadása után Koltai Tamás 6 méterről térddel juttatta kapuba a labdát (0–1). Tíz perccel később növelhette volna előnyét a vendégegyüttes, de Rudolf elhibázta a tizenegyest, a labdával a háló helyett a jobb oldali kapufát találta el.

Megvan Miriuta első győzelme az NBI-ben Forrás: MTI/Krizsán Csaba

A szünet után is maradt az addigi forgatókönyv: a Honvéd igyekezett, de hasztalanul, a gyors ellentámadásokkal kísérletező Győr ugyanakkor meg tudta duplázni előnyét. A 79. percben - kispesti szöglet után - jött az eredményes kontra, amikor is Rudolf kiugratását követően Lipták tálalt Koltai elé, aki közelről a kapuba gurította a labdát, második gólját szerezve (0-2).