Triplával debütált az egykori Bayern-csatár

Nils Petersen, foci
GERMANY, Bremen : Bremen's striker Nils Petersen (L) vies with Bayern Munich's Belgian defender Daniel van Buyten during the German first division Bundesliga football match between SV Werder Bremen and FC Bayern Munich in Bremen, northern Germany, on December 7, 2013. Bayern won 0-7. AFP PHOTO / JOHN MACDOUGALL
A hétvégi fordulók legnagyobb cseréjét a Freiburg labdarúgócsapata követte el, a Bundesliga 18. fordulójában a vendég Frankfurt 1-0-s vezetésénél küldték pályára a Werdertől kölcsönkapott Nils Petersent, aki mesterhármast szerzett. A Mainz kiütötte a Paderbornt, a Köln és a Mönchengladbach idegenben nyert.

Petersenre még a 2010-11-es idényben figyeltek fel a Bundesliga élcsapatai, amikor a Cottbus színeiben 33 bajnokin 25 gólt szerezve a másodosztály legeredményesebb játékosa lett.

A Bayern München azonnal szerződtette, de kilenc bajnokin kapott mindössze lehetőséget (két gólt így is szerzett), a Werderhez kölcsönbe kerülve azonban fél szezon alatt 11 gólt ért el, és a brémaiak azonnal szerződtették is.

Petersen Bréma után Freiburgban találhat magára Forrás: AFP/John MacDougall

Az előző szezonban 28 meccsen hétszer volt eredményes, ősszel azonban hét meccsen jutott csak szóhoz, gólt nem szerzett, így januárban a Freiburg vette kölcsön. Miután csereként pályára lépve triplával kezdett, talán ismét magára talál.

A dobogóért harcoló Mönchengladbach a 71. percben szerzett góllal nyert Stuttgartban. A Stieber Zoltánt foglalkoztató, a mezőnyben eddig messze a legkevesebb, mindössze 9 gólt szerzett Hamburg 2-0-ra kikapott a vendég Kölntől. A magyar válogatott játékos az 58. percben csereként állt be. A Mainz 5-0-ra verte az újonc Paderbornt, amely teljesen szétesett a második félidőben.

Este a Dortmund nem tudott nyerni Leverkusenben, ezzel az utolsó helyre esett vissza a tabellán.