Elsőként az FC Barcelona jutott a labdarúgó Spanyol Király Kupa fináléjába, miután az elődöntő visszavágóján is 3-1-re nyert a Villarreal ellen, ezúttal idegenben.

Spanyol Kupa, elődöntő, visszavágó:
Villarreal-Barcelona 1-3 (1-1) G: dos Santos 39. ill. Neymar 3., 88., Suárez 73.
A Barcelona 6-2-es összesítéssel jutott a döntőbe

A szerdai összecsapáson Neymar, a katalánok brazil sztárjátékosa kétszer-, míg az uruguayi Luís Suárez egyszer volt eredményes. A Barca egy káprázatos Messi-passz után szerzett vezetést, majd kiegyenlített a Villarreal, és felcsillant a remény a hazaiak előtt.

A 65. percben aztán kiállították Pinát a Villarrealból, és a Barca tíz percen belül eldöntötte a meccset és a továbbjutást is.

A kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel továbbjutó Barcelona története 37. Király Kupa-döntőjére készülhet. A Barca az Espanyol-Athletic Bilbao párharc győztesével játszik a döntőben.