Benne maradt a BL-pofon a Chelsea-ben

Diego Costa
Chelsea’s Brazilian-born Spanish striker Diego Costa celebrates scoring his second goal during the English Premier League football match between Chelsea and Swansea City at Stamford Bridge in London on September 13, 2014. AFP PHOTO/IAN KINGTON - RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or “live” services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.
A listavezető Chelsea döntetlent játszott hazai pályán a Southamptonnal a Premier League 29. fordulójában.

A Chelsea felemás hangulatban készülhetett az idény meglepetéscsapata, a forduló előtt hetedik helyezett Southampton elleni meccsre: egyrészt frusztrálhatta a játékosokat, hogy kiestek a BL-ből hazai pályán a PSG ellen, másfelől viszont motiválhatta őket, hogy a második Manchester City kikapott, így tovább növelhették az előnyüket.

A 11. percben úgy tűnt, a Chelsea él a lehetőséggel, és meglovagolja riválisa bukását, Ivanovic beadása után Diego Costa az ötösről fejelt a kapuba, megszakítva ezzel hét tétmeccs óta tartó góltalansági sorozatát.

A Chelsea-ben ebben a szezonban 32 gólban játszottak szerepet a védők, 18 góljuk mellett 14 gólpasszuk is volt, Ivanovicnak a mostani volt a negyedik asszisztja, és van mellé hat gólja is.

A Southampton nem zuhant össze, és gyorsan válaszolt, Matic csúszott be Manénak, a bíró pedig büntetőt ítélt, amelyet Tadic középre lőtt, Courtois lábbal bele is ért, de hárítani nem tudott.

A másik oldalon is járt volna egy büntető, amikor Tadic rálépett Ivanovic lábára, de a szerb védő kicsit teátrálisan esett el, ez zavarhatta meg Mike Dean játékvezetőt. Az első félidei statisztika jól visszaadta, milyen bátran játszott a Southampton, a vendégek négyszer találták el a kaput, a Chelsea viszont csak egyszer.

A második félidő első percében Mourinho csapata megúszott egy kiállítást, a büntetőnél szabálytalankodó Matic keményen odarúgott Manénak, Dean már a zsebénél matatott, de végül nem adta oda a második sárgát a szerb középpályásnak. Az esetet követő szabadrúgásból Alderweireld tornáztatta meg nagy bombával Courtois-t, aki a léc alól szedte ki a labdát.

A második félidőben a Chelsea letáborozott a Southampton kapuja előtt, és a vendégek hol a szerencsének, hol Foster kapusnak köszönhette, hogy maradt az 1-1. Willian eltört lövése után Diego Costa a kapufát találta el, aztán a 74. percben Foster pár másodpercen belül Oscar fejesét és Hazard lövését is kivédte.

A hajrában már óriási volt a nyomás, Hazard mesés passza után Oscar megint Foster bravúrja miatt bosszankodhatott, majd Azpilicueta jobb sarokra tartó lövésére ért oda a kapus. Még a hosszabbítás kezdetén is volt esély a Chelsea-nak a győztes gól megszerzésére, egymás után három alkalom, Remy kísérletét Foster hárította, majd kétszer is Terry próbálkozhatott, de elsőre Ivanovicot találta el, másodjára pedig mellé lőtt.

Így maradt az 1-1, de a Chelsea előnye egy ponttal így is nőtt, jelenleg hat ponttal vezetnek a kékek, akik egy meccsel kevesebbet tudtak le a penzumból, mint a City.