Megőrizte a tabellán vezető helyét a Barcelona labdarúgócsapata, amely Neymar közeli fejesgóljával és Pedro ollózásával 2-0-ra legyőzte a Real Sociedadot a spanyol bajnokság 36. fordulójában.

A Barca vezető góljára 51 percet kellett várni, akkor Messi középre adását a vendégek védője, Mikel pont úgy csúsztatta meg, hogy a hosszú saroknál egyedül érkező Neymar közelről nem tudott hibázni (1-0).

A meccset végül Pedro 86. percben szerzett Pazar ollózása döntötte el, a katalánok nagyon közel vannak az újabb bajnoki aranyhoz.

A már biztosan utolsó helyen végző, így az élvonaltól elbúcsúzó Córdoba 2-0-s vereséget szenvedett a Granada otthonában, ezzel a hazaiak életben tartották bennmaradási reményeiket.