Ők lehetnek a Vidi ellenfelei a BL-ért

Casoni, Bernard; Foglalkozás kispad sportvezető SZEMÉLY vezetőedző Székesfehérvár, 2015. július 5.
Bernard Casoni, a Videoton FC új, francia vezetőedzője a labdarúgó Szuperkupa-mérkőzés, a Videoton FC – Ferencváros összecsapás előtt a székesfehérvári Sóst
Székesfehérvár, 2015. július 5. Bernard Casoni, a Videoton FC új, francia vezetőedzője a labdarúgó Szuperkupa-mérkőzés, a Videoton FC – Ferencváros összecsapás előtt a székesfehérvári Sóstói Stadionban 2015. július 5-én. A Magyar Kupa-győztes Ferencváros 3-0-ra legyőzte a bajnok Videotont a labdarúgó Szuperkupáért kiírt összecsapáson. MTI Fotó: Illyés Tibor
A BATE Boriszov vagy a Dundalk lesz a Videoton ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában, amennyiben a magyar csapat túljut a második körön.

A pénteki, nyoni sorsolás alapján az első mérkőzést rendeznék itthon. A Videoton 1-0-ra nyert kedden idegenben a walesi The New Saints ellen, így kedvező helyzetből várja a jövő szerdai visszavágót.

A fehérorosz-ír párharcban a tavaly csoportkörbe jutott Boriszov szerzett 2-1-es előnyt hazai pályán szerdán.

A BATE tavaly a selejtező második körében megszenvedett az albán Skenderbeu együttesével, s két döntetlen után, csak idegenben lőtt góllal jutott tovább. Ezt követően az akkor magyar bajnok Debrecennel találkozott, Kondás Elemér csapata a hazai 1-0-ás sikert követően a Boriszov Arénában a 94. percig továbbjutásra állt, a fehéroroszok ekkor szerezték a továbbjutást jelentő gólt (3-1).

Ugyanakkor a legfontosabb most az, hogy szerdán ismét sikeresek legyünk a TNS ellen, és persze figyelemmel kísérjük a BATE-Dundalk párharc visszavágóját is, hiszen az írek akár meglepetést is okozhatnak, de az erőviszonyokat figyelembe véve nagyobb esélyt adok annak, hogy a következő körben a BATE Boriszov ellen lépünk pályára" – idézte a Videoton hivatalos honlapja Burcsa Győző klubigazgatót.

Bernard Casoni, a Videoton új vezetődzője Forrás: MTI/Illyés Tibor

A selejtező harmadik fordulójának első mérkőzéseit július 28-29-én, visszavágóit augusztus 4-5-én játsszák.