Megégtek a manchesteri BL-csapatok, Ronaldo triplázott

Raheem Sterling (Manchester City), foci
UNITED KINGDOM, Manchester : Manchester City's English midfielder Raheem Sterling (R) has a shot on goal during a UEFA Champions League group stage football match between Manchester City and Juventus at the Etihad stadium in Manchester, north-west England on September 15, 2015. AFP PHOTO / OLI SCARFF
Pocsék napjuk volt a manchesteri csapatoknak, a City 1-0-s vezetésről 2-1-re kikapott a Juventustól, míg a United Eindhovenben szenvedett 2-1-es vereséget a PSV ellen a Bajnokok Ligája-nyitányon. Parádéztak viszont a spanyolok: a Sevilla a Mönchengladbachot (3-0), a Real Madrid a Sahtar Donyecket (4-0), az Atlético pedig vendégként a Galatasarayt (2-0) oktatta.

Bajnokok Ligája, első forduló, D csoport:
Manchester City (angol)-Juventus (olasz) 1-2 (0-0) - online közvetítés
Chiellini (57., öngól), illetve Mandzukic (70.), Morata (81.)

Sevilla (spanyol) - Borussia Mönchengladbach (német) 3-0 (0-0)
Gameiro (47. - 11-es), Banega (66. - 11-es), Konoplyanka (84.)

A nap rangadóján az angol bajnokságban hibátlanul éllovas Manchester City a legutóbbi BL-döntős Juventust fogadta, és idén - négy sikertelen próbálkozás után - szeretne végre bejutni a nyolcaddöntőbe. Manuel Pellegrini csapatának állt a zászló, a Juventus ugyanis pocsék formában érkezett, három találkozóján két vereség után egy döntetlenre futotta csak az erejéből a Serie A-ban.

Raheem Sterling ziccert is hibázott Forrás: AFP/Oli Scarff

Feledhető első félidő után a ManCity az 58. percben egy véleményes góllal szerzett vezetést, egy szöglet után Kompany felmászott Chiellini hátára, miután a labda a Juve-védő fejéről került Buffon kapujába (1-0).

A hazaiak nem sokáig örülhettek, mert Pogba bal oldali beadása után - az őt fogó Mangala hibáját kihasználó - Mandzukic közelről a hosszúba perdített (1-1).

A manchesteri drukkerek ereiben meghűlt a vér a 81. percben, amikor Morata 19 méterről parádésan a kapu jobb alsó sarkába tekert (1-2).

A csoport másik meccsén a Sevilla két 11-es góllal szerzett kétgólos előnyt, majd 3-0-ra legyőzte a német Mönchengladbachot.

Sevilla-Gladbach 1-0

Sevilla-Gladbach 2-0

Sevilla-Gladbach 3-0

A csoport:
Paris Saint-Germain (francia) - Malmö (svéd) 2-0 (1-0)
Di María (4.), Cavani (61.)

A nap leggyorsabb gólja Párizsban született, a Manchester Unitedtől megvett Di Maria az ötös jobb sarkáról, ballal lőtt nagy gólt a léc alá (1-0).

Cavani a 61. percben egy szép fejessel növelte a PSG előnyét.

Real Madrid (spanyol) - Sahtar Donyeck (ukrán) 4-0 (1-0)
Benzema (30.), Ronaldo (55., 63., 81. - az első kettő 11-es)
piros lap: Sztyepanenkov (50., Sahtar)

A Real Madridban mesterhármast ért el Cristiano Ronaldo,

igaz, két gólját is büntetőből szerezte. A Sahtar elleni meccs vége 4-0 lett a spanyolok javára.

1-0

2-0

3-0

4-0

B csoport:
PSV Eindhoven (holland)-Manchester United (angol) 2-1 (1-1)
Moreno (45.), Narsingh (57.), illetve Depay (41.)

0-1

1-1

2-1

VfL Wolfsburg (német)-CSZKA Moszkva (orosz) 1-0 (1-0)
Draxler (40.)

C csoport:
Benfica (portugál)-Asztana (kazah) 2-0 (0-0)
Gaitán (51.), MItroglou (62.)

1-0

2-0

Galatasaray (török)-Atlético Madrid (spanyol) 0-2 (0-2)
Griezmann (18., 25.)

A mindössze hat éve alapított kazah Asztana BL-rajtja nem sikerült jól (a klub hátteréről itt olvashat), mivel a Lisszabonig 3800 kilométert utazó közép-ázsiaiak 2-0-ra kikaptak a Benfica stadionjában. A vendégcsapatban

végig a pályán volt a három NB I-es csapatban is megfordult Foxi Kéthévoama.