Németh Krisztián ugyan csak csereként állt be a Sporting Kansas Cityben az észak-amerikai labdarúgó-bajnokság alapszakaszában rendezett találkozón, mégis tíz perc alatt eldöntötte a Portland elleni meccset.

Némethnek fantasztikus hete van: a Sporting Kansas City megnyerte az észak-amerikai kupát, miután – 1-1 és 120 perc után – büntetőkkel két vállra fektette a Philadelphia Uniont.

A bajnoki fordulóban aztán a magyar válogatott támadó folytatta a remeklést: a 83. percben a saját térfeléről megindulva lenullázta az ellenfél védelmét, majd kilőtte a hosszú sarkot, és ezzel a góllal nyert a csapata.

21. bajnoki meccsén ez volt Németh 10. találata, csapata a konferencia 3. helyét foglalja el. A támadó helyet kapott a magyar labdarúgó-válogatott Feröer és Görögország elleni Eb-selejtezőjére kijelölt szűk keretben is.

A mérkőzés teljes összefoglalóját itt tekintheti meg.