Óriási verést kapott a Sunderland

2015.11.01. 16:37

Hihetetlen mérkőzésen győzött 6-2-re az Everton a Sunderland ellen az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A hazaiaknál az elefántcsontparti Arouna Koné triplázott.

Nem úgy kezdődött a mérkőzés, hogy ez az Everton nagy napja lesz, a Premier League utolsó előtti helyén szerénykedő vendégek a 4. percben Patrick van Aanholt, a 15. percben pedig Adam Johnson révén is kapufát lőttek.

Gólt viszont az Everton szerzett, Gerard Deulofeu találatát Arouna Koné megtoldotta még eggyel, de a félidő hosszabbításában Jermain Defoe szépített (2-1).

Arouna Koné először triplázott Everton-mezbenForrás: AFP/Paul Ellis

Sőt az 50. percben Steven Fletcher fejesével egyenlített a Sunderland, ekkor úgy tűnt, szoros lehet a mérkőzés. Azonban az utolsó bő félórát megnyomta az Everton, és a liverpooliak mezében első tripláját szerző Koné vezetésével végül 6-2-re nyertek.

Eredmények, Premier League, 11. forduló:
Everton - Sunderland 6-2 (2-1)
gól: Deulofeu (19.), A. Koné (31., 62., 76.), Coates (55., öngól), Lukaku (60.), illetve Defoe (45.), Fletcher (50.)

Southampton - Bournemouth 2-0 (2-0)
gól: Davis (31.), Pellè (36.)
piros lap: Wanyama (78., Southampton)