Az éllovas Ferencváros éppen ősi riválisától, az Újpesttől szenvedte el első vereségét a Groupama Arénában: a lila-fehérek 1-0-ra nyertek a labdarúgó OTP Bank Liga 19., idei utolsó fordulójának szombat esti rangadóján.

OTP Bank Liga, 19. forduló:
Ferencváros - Újpest FC 0-1 (0-0)
Groupama Aréna, 17 489 néző
v.: Kassai
Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez - Nagy Á. - Sesták, Gera, Hajnal (Busai, 64.), Lamah (Radó, 64.) - Böde (Varga R., 9.)
Újpest: Balajcza - Nagy T., Heris, Litauszki, Mohl - Bardhi (Sallai, 91.), Sankovic, Balogh B., Hazard (Kecskés, 93.) - Diagne, Balázs B. (Cseke, 69.)
gól: Diagne (59.)
sárga lap: Nagy Á. (71.), Dilaver (76.), illetve Heris (45.), Litauszki (76.), Bardhi (91.)

Az ötödik percben a Ferencváros válogatott csatárát, Böde Dánielt egy ütközés után le kellett cserélni. A góllövőlista vezetőjének az első diagnózis szerint a bokaszalagja sérült meg. Egyik kulcsembere kiválása ellenére egyértelműen az FTC dominált az első félidőben. Sokkal több helyzetet dolgozott ki, de egyiket sem tudta értékesíteni.

Gera Zoltán se nagyon hitte el Forrás: MTI/Kovács Tamás

A második felvonást is veszélyesebben kezdte a listavezető, de lehetőségeit ebben az időszakban is elpuskázta, újpesti részről viszont Diagne egy szöglet után betalált. A szenegáli támadó sorozatban hetedik bajnoki meccsén volt eredményes. A házigazdák fölénye a hajrában is meddőnek bizonyult, mert a vendégek kitartóan védekeztek, így 2010. április 30-a után ismét nyerni tudtak a Ferencváros otthonában.

A Fradi házigazdaként legutóbb 2013 áprilisában szenvedett vereséget, de a Pécs elleni találkozót (1-2) a Puskás Ferenc Stadionban rendezték. Az Üllői úton, akkor még az Albert Flórián Stadionban utoljára 2012 augusztusában kapott ki az FTC, amikor a Budapest Honvéd győzött 2-0-ra.

Az immár hét bajnoki találkozó óta veretlen lila-fehérek sikerükkel feljöttek a második helyre, hátrányuk 18 pont a zöld-fehérekkel szemben.

9 gólos: Torghelle (MTK)
7 gólos: Gyurcsó (Videoton), Kamber (Honvéd)
6 gólos: Kanta (MTK), Németh M. (Haladás), Pekár (Puskás Akadémia), Sesták (Ferencváros)
5 gólos: Birtalan (Békéscsaba), Tisza (Debrecen), Varga R. (Ferencváros), Youla (Honvéd)