Képtelen idegenben nyerni a Sevilla

504075683 Real Sociedad's defender Inigo Martinez celebrates after winning the Spanish league football match Real Sociedad de Futbol vs FC Barcelona at the Anoeta stadium in San Sebastian on January 4, 2015. Real Sociedad won the match 1-0. AFP PHOTO/ AND
Real Sociedad's defender Inigo Martinez celebrates after winning the Spanish league football match Real Sociedad de Futbol vs FC Barcelona at the Anoeta stadium in San Sebastian on January 4, 2015. Real Sociedad won the match 1-0. AFP PHOTO/ ANDER GILLENEA
Kilencedik idegenbeli bajnokiján sem tudott győzni a Sevilla labdarúgócsapata, az Európa Liga címvédője ezúttal a kiesőjelölt Granada otthonában kapott ki 2-1-re a Primera División 18. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A Real Madrid emberhátrányban ikszelt Valenciában.

Nem tudott győzni a Real Madrid a Valencia otthonában, noha kétszer is vezetést szerzett. A 16. percben egy szép akció végén Benzema volt eredményes, az első félidő utolsó percében azonban Dani Parejo tizenegyesből egyenlített.

A 68. percben Kovacic egy csúnya becsúszás miatt piros lapot kapott, ennek ellenére az emberhátrányba kerülő Real a 82. percben Bale révén ismét vezetést szerzett. De a vendégek nem sokáig örülhettek, az ellentámadásból Paco Alcácer egyenlített, és beállította a 2-2-es végeredményt.

Paco Alcacer szerezte a hazaiak egyenlítő gólját Forrás: AFP/Jose Jordan

Az utolsó előtti Rayo Vallecano hazai pályán döntetlent játszott a Real Sociedaddal, míg a Betis otthon kapott nagy verést az Eibartól. A Villarreal idegenben 2-1-re legyőzte a Deportivót, ezzel sorozatban ötödik sikerét aratta a bajnokságban.

Eredmények, Primera División, 18. forduló:
Valencia - Real Madrid 2-2 (1-1)
gól: Dani Parejo (45., büntetőből), Paco Alcácer (83.), illetve Benzema (16.), Bale (82.)
piros lap: Kovacic (68., Real)

Granada - Sevilla 2-1 (2-1)
gól: Success (17.), Penaranda (37.), illetve Vitolo (45.)
piros lap: A. Rami (86., Sevilla)

Betis - Eibar 0-4 (0-2)
gól: Ander Capa (3.), Keko (17.), Adrián (71.), Borja Bastón (82.)

Rayo Vallecano - Real Sociedad 2-2 (1-1)
gól: D. Llorrente (15., ), Jozabed (51.), illetve Elustondo (27.), Bruma (63.)

Deportivo La Coruna - Villarreal 1-2 (0-1)
gól: Luis Alberto (48.), illetve Bruno (36., 90+5., a másodikat büntetőből)

Athletic Bilbao - Las Palmas 2-2 (1-0)
gól: Aduriz (17., büntetőből), Inaki Williams (66.), illetve Vicente Gómez (62.), Tana (81.)