Az őszi 3-1-es hazai győzelem után a Manchester United az Anfield Roadon is nyerni tudott a Liverpool ellen.

Nem ez volt a két csapat hosszú közös történelmének legjobb meccse, és akkor még elég finoman fogalmaztunk. Az első félidőben a MU szinte pályán sem volt, de a Liverpool sem sziporkázott, Klopp csapatának viszont legalább volt helyzete. Az első lehetőségnél Lallana a kapujából messze kifutó De Geát találta el a fejesével, a kipattanót pedig 16 méterről Firmino lőtte mellé.

Aztán a csapatkapitány Henderson próbálkozott, előbb egy kényszerítő után lőtt a jobb sarok mellé, majd távolabbról vállalkozott felejthetően.

A MU egészen a 78. percig nem találta el a kaput, de akkor vezetést szerzett, Fellaini fejese a lécről jött vissza, Rooney pedig beverte a kipattanót.

A Liverpool összesen 19-szer próbálkozott, de ezek közül csak négy találta el a kaput, Kloppnak továbbra sincs olyan csatára, mint amilyen Rooney, aki akkor is tud gólt lőni, ha egyébként egész meccsen észre sem lehet venni.

A másik vasárnapi meccs a kapusokról szólt, a Stoke-nál Butland, az Arsenalban Cech mutatott be több nagy bravúrt is, így nem csoda, hogy 0-0 lett a vége. Ami azt jelenti, hogy az Arsenal maradt az élen, de csak jobb gólkülönbsége révén előzi meg a Leicestert, amely most bánhatja igazán, hogy Mahrez szombaton 1-0-s vezetésnél 11-est rontott az Aston Villa ellen.

A Stoke viszont elmondhatja, hogy a pályája, a Britannia Stadium igazi oroszlánbarlangnak számít ebben az idényben, a Chelsea, Manchester City, Manchester United, Arsenal négyes ellen 10 pontot szerzett, miközben egyetlen sem gólt sem kapott tőlük.