A Vasas nagyot bukott a német edzővel Debrecenben

Czvitkovics Ferenczi
Debrecen, 2016. február 13. A debreceni Ferenczi János (b), és Czvitkovics Péter, a Vasas játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában játszott DVSC-TEVA - Vasas mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2016. február 13-án. DVSC-TEVA - Vasas 4-0. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
A Vasas négygólos vereséget szenvedett Debrecenben a labdarúgó OTP Bank Liga tavaszi rajtján, ezzel - illetve a Puskás Akadémia győzelmével - ismét kieső helyen áll a 20. fordulót követően. Az angyalföldiek kispadján a szombati mérkőzésen mutatkozott be a januárban kinevezett német vezetőedző, Michael Oenning.

OTP Bank Liga, 20. forduló:
DVSC-TEVA - Vasas 4-0 (3-0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2130 néző
v.: Erdős
DVSC-TEVA: Radosevic - Lázár P. (Varga J., 54.), Mészáros, Brkovic, Korhut - Bódi (Ferenczi, 67.), Jovanovic, Holman, Szakály P. - Horváth Zs., Sidibe (Kulcsár T., 58.)
Vasas: Nagy G. - Preklet, Korcsmár, Debreceni, Hangya - Vida M., Czvitkovics, Remili, Pavlov - Ignatidisz (Berecz, a szünetben), Könyves (Szivacski, 74.)
gól: Bódi (5.), Horváth Zs. (26.), Holman (35.), Sidibe (49.)

Ferenczi János csatája az exdebreceni Czvitkovics Péterrel Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A hajdúságiak gyakorlatilag az első akciójukból vezetést szereztek, a bekapott gól pedig alaposan visszavetette az angyalföldi csapatot, amely alárendelt szerepet játszott, így

a hazaiak újabb két gólt szerezve már a szünetig eldöntötték a találkozót.

A második félidőt is gyors találattal kezdte a Debrecen, amely a folytatásban már nem erőltette a támadásvezetést, a Vasas pedig nem jelentett komoly veszélyt a kapura. A hazai kapusnak szinte dolga sem volt a 90 perc során.

Michael Oenning nem tűnik túl boldognak, ami nem csoda, a Vasas 4-0-ra kikapott Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A DVSC megérdemelten aratott fölényes győzelmet a bennmaradásért küzdő fővárosi riválisa felett.

9 gólos: Torghelle (MTK)
7 gólos: Gyurcsó (Videoton), Kamber (Honvéd), Pekár (Puskás Akadémia)
6 gólos: Kanta (MTK), Németh M. (Haladás), Sesták (Ferencváros)
5 gólos: Birtalan (Békéscsaba), Tisza (Debrecen), Varga R. (Ferencváros), Youla (Honvéd)