Az Atlético Madrid 1-0-ra győzött a Real Madrid otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának rangadóján, és négy ponttal meglépett a városi riválistól. Az Atlético az egyetlen csapat a Primera División történetében, amely egymás után harmadszor is nyerni tudott elleni bajnokin a Bernabéuban.

Az első félóra tapogatózása után Cristiano Ronaldóé volt az első komolyabb lehetőség, a Benzema lerántásáért megítél szabadrúgásból eltalálta a kaput, de Oblak bravúrral védett.

Válaszul a vendégek kétszer is veszélyeztettek még a hajrában, a 40. percben Griezmann 18 méteres löketét Keylor Navas tolta ki a léc alól, majd Koke lövését védte a Real kapusa a rövid bal saroknál.

Griezmann gólja döntött Forrás: AFP/Pierre-Philippe Marcou

A második játékrész hazai helyzettel indult, Cristiano Ronaldo azonban közelről a jobb sarok mellé lőtt.

Az 53. percben az Atlético szerzett vezetést, egy létszámfölényes kontránál Griezmann indította a 16-osnál Filipe Luist, aki visszajátszott, és a francia támadó 14 méterről nem hibázott (0-1).

A 68. percben ismét C. Ronaldo villant, teljesen egyedül fejelhetett, de a középen álló Oblakot találta el. A 76. percben Gabi akasztotta Danilót, de a büntető elmaradt – a hazai hívek legnagyobb bosszúságára.

Az utolsó tíz percben még egy Ronaldo-fejes és egy Danilo-lövés okozott riadalmat, de az eredmény már nem változott. A 0-1-es végeredmény azt jelenti, hogy az Atlético lett a spanyol élvonal első csapata, amely sorozatban három bajnokin is nyerni tudott a Santiago Bernabéu-stadionban.

Eredmények, Primera División, 26. forduló:
Real Madrid - Atlético Madrid 0-1 (0-0)
gól: Griezmann (57.)

Getafe - Celta Vigo 0-1 (0-0)
gól: Nolito (71.)

Sporting Gijón - Espanyol 2-4 (1-1)
gól: Carlos Castro (20., 62.), illetve Burgui (41.), Gerard Moreno (48., 58.), Luis Hernández (80., öngól)
piros lap: Nacho Cases (83., Gijón)

Real Sociedad - Málaga 1-1 (0-0)
gól: Agirretxe (81.), illetve Cop (56.)

Real Betis - Rayo Vallecano 2-2 (2-0)
gól: Ruben Castro (14, 28.), illetve Manucho (48., 51.)