A Puskás Akadémia jó második félidei teljesítményével 2-1-re legyőzte a vendég Paksot szerdán a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában, így három, vereség után ismét győzelmet ünnepelhetett.

Eredmény, OTP Bank Liga, 24. forduló:
Puskás Akadémia FC - Paksi FC 2-1 (0-0)
Felcsút, 708 néző
v.: Karakó
PAFC: Pajovic - Pauljevic, Fiola, Kelic (Lipcsei 46.), Forró - Zsidai, Márkvárt (Nagy Zs. 86.) - Csurko, Sallai (Bacelic-Grgic 46.), Lopa - Mészáros K.
Paks: Molnár P. - Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Papp K. - Koltai (Kővári 80.), Kecskés (Hahn 69.), Bertus, Szakály D. - Balázs (Bajner 80.)
gól: Csurko (54.), Mészáros K. (65.), illetve Hahn (84.)
kiállítva: Lopa (91.)
sárga lap: Zsidai (61.), Csurko (89.), illetve Kecskés (37.), Gévay (61.), Lenzsér (69.)

Aktívan kezdett mindkét együttes, ám lendületük nem tartott sokáig. Eleinte a vendégeknél volt többet a labda, negyedóra elteltével a hazaiak vették át a játék irányítását, hogy aztán a játékrész végén ismét a Paks legyen enyhe mezőnyfölényben. Jól jellemzi az első 45 percet, hogy ez idő alatt mindössze egyetlen lövés találta el a kaput.

Fordulást követően rákapcsolt a szünetben kettőt cserélő Puskás, Csurko pedig egy jól eltalált lövéssel vezetést szerzett a hazaiaknak. Azonnal reagált a Paks, és egy sarokrúgás után majdnem egyenlített, de Papp a kapu torkából fölé emelt. Ennek ellenére nem sokáig állt 1-0 az eredményjelzőn, hiszen Gévay hibája után Mészáros nem hibázta el ziccerét és kétgólosra növelte a hazaiak előnyét.

A vendégek az utolsó negyedórában tovább fokozták a nyomást, Hahn révén szépítettek, egyenlíteniük azonban nem sikerült.

8 gólos: Kamber (Honvéd)
7 gólos: Gyurcsó (Videoton), Pekár (Puskás Akadémia)
6 gólos: Horváth Zs. (Debrecen), Kanta (MTK), Lencse (Puskás Akadémia, Újpest), Németh M. (Haladás), Novothny (Diósgyőr), Sesták (Ferencváros)