2-2-es döntetlennel zárult a brazil és az uruguayi labdarúgó- válogatott összecsapása a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozat ötödik fordulójában.

A pénteki recifei mérkőzésen a brazilok már az első percben megszerezték a vezetést Douglas Costa góljával. A 25. percben Renato Augusto találatával már két góllal vezettek, a 31. percben azonban Cavani szépített. A vendég uruguayi csapat egyenlítő gólját Luis Suárez szerezte a 47. percben. A játékos több mint másfél év után léphetett pályára a válogatott színeiben. Emlékezetes, hogy a 2014-es világbajnokságon megharapta az olasz Giorgio Chiellinit, ami miatt hosszú időre eltiltották.

Eredmények, 5. forduló:
Brazília-Uruguay 2-2 (2-1)
gól: Douglas Costa (1.), Renato Augusto (25.), illetve Cavani (31.), Suárez (47.)

Peru-Venezuela 2-2 (0-1)

Az állás: 1. Ecuador 13 pont/5 mérkőzés, 2. Uruguay 10/5, 3. Brazília 8/5 (9-6), 4. Paraguay 8/5 (5-4), 5. Argentína 8/5 (4-4), 6. Chile 7/5 (8-9), 7. Kolumbia 7/5 (6-7), 8. Peru 4/5, 9. Bolívia 3/5, 10. Venezuela 1/5