Három csapat nyert kettőből kettőt a spanyol bajnokságban, és közülük a Las Palmas vezet. A Barca vasárnapi bilbaói győzelmével a második.

A címvédő Barcelona 1-0-ra nyert Bilbaóban az Athletic ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság második fordulójában.

Luis Suarez (balra) néhányszor nagyon megforgatta a baszk védőket, de a kapuba nem talált be Forrás: AFP/Ander Gillenea

A hazaiak bátor taktikával kezdtek az első szezonbeli bajnokijukon hat gólt rúgó katalánok ellen, agresszívan letámadták a védőket, de a Barca lassan feléjük kerekedett, és egy formás támadás végén Rakitic szép fejesével megszerezte a vezetést.

Így:

Mivel Messi és Luis Suárez a második félidőben kihagyott egy sor helyzetet, a Bilbaónak az utolsó pillanatokig maradt esélye az egyenlítésre. Egyszer-egyszer közel is járt hozzá, a vége azonban maradt 0-1.

Másodszor is nyert a Las Palmas

A Las Palmas közben 1-1-es félidő után nagyon megrakta a Granadát, így jobb gólkülönbségével az élre állt, a dobogó alsóbb fokaira taszítva a kettőből szintén kettőt nyerő Barcelonát és a Real Madridot.

Primera División, 2. forduló
Athletic Bilbao - Barcelona 0-1 (0-1)
gól: Rakitic (21.)

Las Palmas - Granada 5-1 (1-1)
gól: El Zhar (23., 69.), K-P. Boateng (51.), Momo (73.), Ezequiel Araujo (86.), ill. Boga (45.)

Alavés - Sporting Gijón 0-0

Villarreal-Sevilla 0-0