A kupában sem lassított a Hertha

Valentin Stocker, Hertha, foci
Hertha's Swiss midfielder Valentin Stocker (c) and his teammates celebrate scoring during the German first division Bundesliga football match between BVB Borussia Dortmund and Hertha BSC Berlin in Dortmund, western Germany on October 14, 2016. / AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050
Sorozatban ötödik tétmérkőzésén maradt veretlen a Hertha BSC, a Dárdai Pál irányította labdarúgócsapat a Német Kupa 2. körében 2-0-ra győzött a másodosztályú St. Pauli otthonában.

A Sportfreunde Lotte tizenegyesekkel kiverte a Bayer Leverkusent, a harmadosztályú együttes az előző körben a Werder Brement búcsúztatta.

A Huszti Szabolcsot végig a soraiban tudó Eintracht Frankfurt a rendes játékidőben és a hosszabbításban is 0-0-ra végzett a vendég Ingolstadttal, így 11-es párbajban dőlt el a csata. A magyar légiós belőtte a maga büntetőjét, s a frankfurtiak végül 4-1-gyel bizonyultak jobbnak a szétlövésben.

Eredmények, Német Kupa, 23. forduló:
Sportfreunde Lotte (III.) - Bayer Leverkusen 2-2 (0-1, 1-1, 2-2) – büntetőkkel 4-3
gól: R. Hilbert (47., öngól), Freiberger (105.), illetve Volland (25., 95.)
piros lap: Wendel (78., Sportfreunde Lotte)

Dynamo Dresden (II.) - Bielefeld (II.) 0-1 (0-0)
gól: Hemlein (66.)

Freiburg - Sandhausen (II.) 3-3 (1-1, 3-3, 3-3) – büntetőkkel 3-4
gól: Daehli (21.), Grifo (76.), Petersen (82., büntetőből), illetve Kister (39.), Wooten (53.), Sukuta-Pasu (64.)

Würzburger Kickers (II.) - 1860 München (II.) 0-0 – büntetőkkel 3-4

Hallescher FC (III.) – Hamburg 0-4 (0-2)
gól: Wood (8., 43.), Lasogga (57.), Waldschmidt (82.)

St. Pauli (II.) – Hertha 0-2 (0-1)
gól: Weiser (42.), Stocker (54.)