Tovább tart a spanyol-olasz versenyfutás a focivébéért

Andrea Belotti
Liechtenstein's goalkeeper Peter Jehle prepares to block a shot on goal by Italy's forward Andrea Belotti (R) during the FIFA World Cup 2018 European zone group G qualifying football match beetween Liechtenstein and Italy at the Rheinpark Stadion in Vaduz on November 12, 2016. / AFP PHOTO / FABRICE COFFRINI
Spanyolország otthon győzte le négy góllal Macedóniát, Olaszország pedig Liechtensteinben győzött szintén 4-0-ra a 2018-as oroszországi labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatában. A G csoportban mindkét csapatnak 10 pontja van, de csak egy pont a hátránya az Albániában 3-0-ra nyerő Izraelnek.

A világ- és Európa-bajnok spanyol válogatott nehezen lendült bele Macedónia ellen, a vezetést sem saját erőből sikerült elérnie. Carvajal jobb oldali beadása után Velkoski fejéről a saját kapujába hullott a labda a 34. percben.

A második félidő első percében Morata fordult kapura, de nyolc méterről leadott, lapos lövését a macedón kapus kivédte.

A 63. percben egy balról indult akció végén Vitolo közelről fejelt a kapuba (2-0).

A 69. percben

az újpesti Enis Barchi 20 méterről megcélozta a jobb felsőt,

ám De Gea remek vetődéssel hárított.

Hét perc sem volt hátra, amikor egy bal oldali beívelés után Monreal kapásból, 10 méterről lőtt a hálóba.

Egy percre rá Aduriz egy ziccerig kijátszott helyzet végén 11 méterről gurított a kapuba, beállítva a 4-0-s végeredményt.

Az izraeli válogatott három góllal nyert Albániában. Az albánok a 17. percben emberhátrányba kerültek, a megítélt büntetőt be is lőtte Zahavi.

Az 55 percben még egy albán játékost kiállított a játékvezető, ezek után már nem volt kérdés, hogy Izrael simán győzni fog.

Előbb Einbinder lőtt flippergólt a 66. percben...

..., majd a 84. percben Atar állította be a 0-3-as végeredményt.

A találkozónak eredetileg az északi Shkodra adott volna otthont, de

biztonsági okokból módosították a helyszínt,

így a meccset a fővároshoz, Tiranához közeli Elbasanban rendezték meg. Az Israel Radio a hét elején arról számolt be, hogy az albán hatóságok letartóztattak legalább négy embert, akik összeköttetésben állnak az Iszlám Állammal, és az izraeli együttes megtámadását tervezték. A mérkőzéssel összefüggésben kétezer rendőr volt szolgálatban, a fokozott biztonsági intézkedések részeként a stadion környéki üzleteket bezárták.

Andrea Belotti kétszer is bevette a liechtensteini kaput Forrás: AFP/Fabrice Coffrini

Az olaszok hozták a kötelezőt, és 4-0-ra kiütötték Liechtensteint (gólok a cikk alján).

A D csoportban Wales hiába vezetett, nem tudott végül nyerni Szerbia ellen, így az Ausztriában sikerrel járó Írország vezet.

Az I csoportban az ukránok legyőzték a finneket, és ezzel - megelőzve Izlandot - feljöttek a második helyre.

Európai vb-selejtezők, 4. forduló, D csoport:
Wales - Szerbia 1-1 (1-0)
gól: Bale (30.), illetve Mitrovic (85.)

korábban:
Ausztria-Írország 0-1 (0-0)
Grúzia-Moldova 1-1 (1-0)

Az állás:1. Írország 10 pont, 2. Szerbia 8, 3. Wales 6, 4. Ausztria 4, 5. Grúzia 2, 6. Moldova 1

I csoport:
Ukrajna - Finnország 1-0 (1-0)
gól: Kravets (24.)

korábban:
Horvátország - Izland 2-0 (1-0)
Törökország - Koszovó 2-0 (0-0)

Az állás:1. Horvátország 10 pont, 2. Ukrajna 8, 3. Izland 7, 4. Törökország 5, 5. Finnország (3-6), 6. Koszovó 1 (1-12).

G csoport:
Spanyolország - Macedónia 4-0 (1-0)
Velkoski (34. - öngól), Vitolo (63.), Nacho Monreal (84.), Aduriz (85.)

Albánia - Izrael 0-3 (0-1)
gól: Zahavi (18. - 11-es), Einbinder (66.), Atar (83.)
piros lap: Djimsiti (17.), Berisha (55. - mindkettő albán)

Liechtenstein - Olaszország 0-4 (0-4)
Belotti (11., 44.), Immobile (12.), Candreva (32.)

Az állás: 1. Spanyolország 10 pont (15-1), 2. Olaszország 10 (11-4), 3. Izrael 9, 4. Albánia 6, 5. Macedónia 0 (4-11), 6. Liechtenstein 0 (1-16)

A kilenc hatcsapatos csoportból az első helyezettek jutnak ki közvetlenül a 2018-as, oroszországi világbajnokságra, a nyolc legjobb második pedig pótselejtezős párharcban dönt a másik négy európai helyről.